Yazdır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan 2 katlı müstakil mesken satışı

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00637245
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : ŞEKER MAH. / GÖKSU
: 75
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 16.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 288806 TL
Dosya Numarası : 2016/12160 TLMT.
İlk İhale Tarihi : 24.08.2017 10:30
İhale Yeri : Ankara Batı Adalet Sarayı Mezat Salonu Etimesgut/Ankara
İkinci İhale Tarihi : 18.09.2017 10:30

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2016/12160 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Ankara İli, Etimesgut İlçesi, Şeker Mahallesi 45069 Ada, 11 Parsel 528,00 m² yüzölçümlü arsanınborçluya isabet eden 85/176 hissesi satışa çıkarılmış olup adresi: Ankara İli, Etimesgut İlçesi, ŞekerMahallesi, 45069 ada, 11 parselde kain Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul caddesi ve 1439. Sokağın arasında kalan Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Caddesi numara 25 de bulunan"Arsa" vasıflı ancak üzerinde yapılar bulunantaşınmazdır. Taşınmaz tapuda arsa vasıflı gözükmesine rağmen üzerinde 1439. Sokağa bakan 2 katlı ev ve müştemilatı ile Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Caddesine bakan tek katlı ev bulunmaktadır. Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Caddesine bakan tek katlı ev25 dış kapı numaralıdır. Dış kapısı çelik kapıdır. Pencereleri korkuluklu ahşap doğramalıdır. Birkaç penceresi plastik doğrama ile değiştirilmiştir. Çatısı kiremit ile örtülüdür. Dış cepheleri kum sıva ile sıvalıdır. Bahçesi çevrilidir. bahçe içersinde su kuyusu vardır. Ayrıca tek aracın girebileceği şekilde araç girişi oluşturulmuştur. Yaklaşık 75 m2 alan üzerine inşaa edilmiştir. 1439. Sokağa bakan iki katlı ev20 dış kapı numaralıdır. Dış kapısı ahşap kapı olup arka taraftadır.Pencereleri plastik doğramalıdır. Alt kat pencereleri korkulukludur. Yapı yığma tarzda takoz tuğla ile örülmüş olup beton sıvalı ve dış cephe boyası ile boyalıdır. Çatısı kiremit ile örtülüdür. Yağmur oluk ve boruları vardır. Üst katında önde ve arkada birer balkon vardır. Bahçesi basit tarzda tel örgü ile çevrilidir. Yaklaşık 75 m2 alan üzerine inşaa edilmiştir. Ayrıca bu iki evin arasında kalan kiremit çatılı basit müştemilat tarzı yapı da vardır. Taşınmaz düz topoğrafik yapıdadır. Cephe aldığı Şehit Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Caddesi ve 1439. Sokak asfalt ile kaplıdır. Etimesgut Belediyesi Plan ve projeler Müdürlüğü?nün 18.11.2016 tarih ve 18700 sayılı yazılarından; Taşınmazın arsasının şehir imar planında ikili bloknizamda, yoldan 10,00 m. komşu parsellerden 3 er. M. çekmeli olarak 4 katlı (Hmax:12,50) konut alanı yapılaşmasına müsaadeli olduğu anlaşılmaktadır.
İmar Durumu : Dosyada mevcuttur.
Kıymeti : 288.806,82 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcuttur.
1. Satış Günü : 24/08/2017 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 18/09/2017 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Ankara Batı Adalet Sarayı Mezat Salonu Etimesgut/Ankara
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/12160 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR