Yazdır

ERZİNCAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan 2+1 daire satışı

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00489442
Şehir : Erzincan / Merkez
Banyo Sayısı : 1
: 93
Oda Sayısı : 2+1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 01.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İkinci İhale Tarihi : 13.02.2017 10:00
Dosya Numarası : 2016/337 Esas
İhale Yeri : Erzincan Adliyesi Satış Odası 
Muhammen Bedeli : 80281 TL
İlk İhale Tarihi : 19.01.2017 10:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

ERZİNCAN İCRA DAİRESİ

2016/337 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI: Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Erzincan/Merkez İli Fatih Mah. 1554 ada 5 parselde kayıtlı 411,50 m2 yüzölçümlü arsa üzerine yapılmış Bahçeli kâgir Apartmanı’n zemin kat 1 nolu mesken niteliğindeki bağımsız bölümü üzerinde bulunan Erzincan Aile Mahkemesi'nin 10/06/2014 tarihli 2013/601 Esas sayılı dosyası üzerinden konulan ihtiyati tedbir şerhi ile beraber satılarak paraya çevrilecektir. Satışa konu taşınmaz Erzincan Belediyesi uygulamalı imar planı içerisinde Blok Nizam 4 kata müsaadeli konut alanı olduğu belirlenmiştir. Doğalgazın meskenin iç mekanlarına alınmadığı ve soba ile ısıtılmaktadır. Bu taşınmazda kat mülkiyeti kurulmuş olup, değer tespiti yapılacak meskenin 1 holü, 1 mutfağı, 1 salon +salomaç, 2 odası, 1 banyosu, 1 WC, 2 adette balkon bölümleri bulunmaktadır. Meskenin dış kapısı ahşap görünümlü çelik kapı, duvar yüzeyleri alçı sıva üzeri saten boya, iç kapıları ahşap, pencere doğramaları ısıcam PVC, salon ve odaların taban döşemeleri laminant parke, ıslak hacimlerin taban döşemesi fayans ile kaplanmıştır. Davaya konu meskeninin ortak kullanım alanları ile birlikte yaklaşık 92,50 m2 yıpranması %8 oranındadır. Davaya konu meskenin yer aldığı apartmanın çevresi briket duvar ile çevrilmiştir. Taşınmazın bulunduğu yer şehirleşmenin yoğunlaştığı bölgede, her türlü belediye hizmetine haiz, çevresinde spor kompleksi ve yeşil alanlar bulunmaktadır.

Adresi : Erzincan/Merkez İli Fatih Mah. 1554 ada 5 parselde kayıtlı 411,50 m2 yüzölçümlü arsa üzerine yapılmış Bahçeli kâgir Apartmanı’n zemin kat 1 nolu mesken niteliğindeki bağımsız bölümü

Yüzölçümü : 92,50 m2

Arsa Payı : TAM

İmar Durumu : Erzincan Belediyesi uygulamalı imar planı içerisinde Blok Nizam 4 kata müsaadeli konut alanı olduğu belirlenmiştir.

Kıymeti : 80.281,75 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 19/01/2017 günü 10:00 - 10:10 arası

2. Satış Günü : 13/02/2017 günü 10:00 - 10:10 arası

Satış Yeri : Erzincan Adliyesi Satış Odası

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/337 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR