ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan 19 Mayıs mahallesinde 2 katlı mesken ve kömürlüğün satışı

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00496296
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : 19 MAYIS MAH. / SANATORYUM
: 119
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 28.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/199 ESAS
Muhammen Bedeli
:
175000 TL
İlk İhale Tarihi
:
12.01.2017 10:50
İkinci İhale Tarihi
:
09.02.2017 10:50
İhale Yeri
:
Ankara Adliyesi 3 Nolu Mezat Salonu - MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
29. İCRA DAİRESİ
2016/199 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl,Keçiören İlçe, 19 Mayıs Mahallesi.Canan Sokak.Yaşar Apartman. 2.Kat.
No: 15/6 bağımsız bölüm ve eklentisi 6 Nolu Kömürlüğün satışı yapılacaktır.Bina her türlü alt yapısı mevcuUüm belediye hizmetlerinden faydalanabilen bir bölgede olup ayrık.betonarme karkas yapı nizamında I bodrum + zemin + 2 normal kat + çatı katı olarak inşa edlimiştir.Normal katlarında 2 dairesi olan binanın elektrik.su ve doğalgazı mevcuttur.Dairenin net alanı 119m2'dir. Daire çatı aralı mesken olup GİRİŞ KATİ antre, salon,3 oda,mutfak,WC,banyo ve 2 balkondan oluşmaktadır.Halen bir odası salona açılmaktadır.Salona açılan ikinci odanın kapısı iptal edilip duvar örülmüş.mutfakla olan ara duvarı açılmış ve bu şekilde kııllanılmaktadır.Giriş katının kullanılan net alanı (balkonlar hariç) 68m2'dir. ÇATİ KATINA koridordan ahşap basamaklı merdivenli çıkılmakta olup antre - koridor, 2 oda, mutfak, banyo ve açık teras mevcuttur.Çatı katının kullanılan net alanı (teras hariç) 51m2'dir.BanyoIarında dolaplı lavabo.duş teknesi.duş kabini,klozet ve duş bataryası mevcuttur. Dairenin iç kapıları amerikan panel.pencereleri PVC doğrama ve ısıcamlıdır.Isıtma sistemi doğalgaz kombili kat kaloriferi ile sağlanmaktadır.Teras zemininden kaynaklanan su sızıntıları nedeniyle alt kat oda tavanında kabarma oluşmuş olup ayrıntılı bilirkişi raporu dosyada mevcuttur.
Kıymeti :175.000,00 TL
KDV Oranı : MUAF
Kaydındaki Şerhler : Ankara 5.Sulh Hukuk Mahkemesinin 2015/141 Esas sayılı dosyasından' İhtiyati Tedbir' şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 12/01/2017 günü 10:50 -10:55 arası
2. Satış Günü : 09/02/2017 günü 10:50 -10:55 arası
Satış Yeri : Ankara Adliyesi 3 Nolu Mezat Salonu - MERKEZ / ANKARA
Satış şartları:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/199 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan ol.unur.26/10/2016.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR