ANKARA 25. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan 152m2 ters dubleks satışı

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00703217
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : AKDERE MAH. / AKDERE
: 152
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 18.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/18214 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.12.2017 11:10
İkinci Satış Günü
:
17.01.2018 11:10
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
25. İCRA DAİRESİ
2017/18214 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Mamak İlçe, 8555 Ada, 67 Parsel, AKDERE Mahallesi, Zemin Kat 1 nolu Nolu Bağımsız Bölüm açık artırma suretiyle satılacaktır. Bina, betonrame karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina bodrum kat, zemin kat, 2 normal kat ve çatı arası kattan oluşmaktadır. Binada toplam 10 daire bulunmaktadır. Bina ön cephesi fugalı betopan kaplama, diğer cepheler hazır dış cephe boyalıdır. Bina giriş kapısı alüminyum doğramadır. Bina içi zeminler mermer olup, yan duvarları giriş holü duvar kağıdı, katlarda 1.20 mt mermer üstü boyalıdır. Bina içi merdiven basamakları ve sahanlıkları mermerdir. Binada 1 asansör bulunmaktadır. Bağımsız bölüm zemin katta olup tapu kaydında "konut-depolu" olup ters dubleks şeklindedir. Konut giriş kapısı çelik doğramadır. Meskenin zemin giriş katı fiili durum itibariyle 1 oda, salon, mutfak, antre-koridor, banyo, WC ve 1 balkon mahallerinden oluşmaktadır. Antre, koridor zemini seramik kapı olup, duvarları boyalıdır. Salon ve oda zeminleri laminat kaplı olup, duvarları boyalıdır. Mutfak mahallinde zeminler seramik kaplı, duvarlar boyalıdır. Mermerit tezgahlı, alt üst laminat mutfak dolabı bulunmaktadır. Banyo zemini ve duvarlar tavana kadar seramik kaplı olup, banyoda ayaklı lavabo ve klozet bulunmaktadır. WC zemini ve duvarlar tavana kadar seramik kaplı olup, lavabo ve hela taşı bulunmaktadır. Meskenin zemin giriş katında mutfak çıkışlı balkonu bulunmaktadır. Meskenin alt dubleks kata mermer merdiven basamaklarıyla inilmekte olup, alt kat fiili durum itibariyle 2 oda, 1 salon, antre-koridor ve banyo mahllerinden oluşmaktadır. Antre, koridor zemini seramik kaplı olup, duvarları boyalıdır. Salon ve oda zeminleri, laminat kaplı olup, duvarları boyalıdır. Banyo zemini ve duvarlar tavana kadar seramik kaplı olup, ayaklı lavabo, duş yeri ve klozet bulunmaktadır. Meskenin iç kapıları panel kapı olup, pencereleri PVC doğramadır. Meskende ısınma kat kaloriferi ile sağlanmaktadır. Bağımsız bölüm net kullanım alanı 152 m² ' dir.
Adresi : Akdere Mahallesi 397.cadde Ahmet Apartmanı No:16/1 - Mamak/ANKARA
Arsa Payı : 100/916
İmar Durumu : Yola mesafesi 7.00 m, inşaat derinliği 20.00 m, inşaat tarzı ikili blok, kat adedi (bodrum hariç) 3, saçak seviyesi 9.50 m
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
1. Satış Günü : 20/12/2017 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 17/01/2018 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/18214 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR