KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan 130 m2 dubleks mesken satılacaktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00515480
Şehir : Kocaeli / Körfez
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 26.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/577 ESAS
Muhammen Bedeli
:
190000 TL
İlk İhale Tarihi
:
24.02.2017 14:30
İkinci İhale Tarihi
:
27.03.2017 14:30
İhale Yeri
:
KÖRFEZ ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ KÖRFEZ KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KÖRFEZ

İCRA DAİRESİ

2016/577 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Tapu Kaydı : Körfez ilçesi, Yarımca Şuyulandırma Mah. Belen Mevkii, 1300 ada, 16 parsel, Ana Taş. Nitelik: Arsa, 2+ Çatı Arası Piyesi, 6 Nolu Bağımsız Bölüm Dubleks Mesken

Adres Bilgileri : Yavuz Sultan Selim Mah. Barbaros sok. No.5 Körfez

İmar Durumu : Körfez Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğündeki bilgilere göre 1/1000 ölçekli Körfez Kent Merkezi Revizyon Uygulama İmar Planında, konut alanında kalmakta olup, imar izni ayrık nizam 3 kat, Taks: 0.40, Kaks: 1.20 dir.

Hazi Hazır Durumu : Mesken nitelikli bağımsız bölümdür. Parsel üzerinde Mimarlık Hizmetlerine esas III.sınıf B grubu yapılardan olan, zemin kat, iki normal kat ve çatı arası piyesli betonarme karkas, yaklaşık bir yıl önce inşa edilen bir bina vardır. Binanın zemin ve 1.normal kat alanlarında ikişer adet mesken, 2.normal kat alanında ise bir adet mesken ile iki adet dubleks mesken olmak üzere toplam 7 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır., Bina girişi zemin kat seviyesindedir. Söz konusu 2+ çatı piyesi kat 6 nolu bağımsız bölüm mimari projesine göre, bina girişine göre sağ ön tarafta olup, antre, oda, kömürlük, salon, mutfak, tuvalet ve iki adet balkon mahalleri bulunmakta ve yaklaşık 70 m2 alanlı, içten merdivenle bağlantılı çatı arasında ise antre, üç oda, banyo, banyo ve iki adet teras mahalleri bulunmakta, 16 m2 teras alanı hariç 60 m2 alanlı olmak üzere toplam teras alanları hariç 130 m2 alanlıdır. Yerinde yapılan incelemede normal kat alanında kömürlük olarak nitelendirilen kısmı oda olarak kullanılmaktadır. Bağımsız bölümün inşaasında standart olduğu kabul edilen malzemeler kullanılmış olup, bağımsız bölümün ıslak zemin döşemeleri seramik malzemeyle oda zemin döşemeleri laminat parke malzeme ile kaplanmıştır. Bağımsız bölüm doğalgaz yakıtlı kombili ısınma türündedir. Binanın asansör tesisatı yoktur. Belediye ve alt yapı hizmetlerinin bulunduğu bölgedeki parseldir.

Kıymeti : 190.000,00 TLKDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı dosyada mevcut olup dosyasından bakılabilir.

1. Satış Günü : 24/02/2017 günü 14:30 - 14:35 arası

2. Satış Günü : 27/03/2017 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri :KÖRFEZ ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ KÖRFEZ KOCAELİ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/577 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/12/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR