Yazdır

KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan 130 m2 daire satılacaktır

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00496622
Şehir : Kocaeli / Körfez
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 30.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 80000 TL
İlk İhale Tarihi : 19.01.2017 14:45
İkinci İhale Tarihi : 14.02.2017 14:45
Dosya Numarası : 2014/864 TLMT.
İhale Yeri : KÖRFEZ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
KÖRFEZ
İCRA DAİRESİ
2014/864 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Körfez İlçe, 855 Ada No, 3 Parsel No, Yarımca(Şuyulandırma)Tütünçiftlik Mahalle/Mevkii, 1 Nolu Bağımsız Bölüm; Parsel üzerinde yaklaşık 30 yıllık olan zemin kat+2 normal kattan ibaret toplam 3 katlı betonarme karkas yapı bulunmaktadır.Bina dıştan tamamlanmış sıvalı ve boyalıdır.Bina girişi Altın sokaktan yapılmaktdır.Satışa esas zemin kat 1 nolu dairenin kuzey,batı ve güney cepheleri açık,doğu cephesi kapalıdır,yaklaşık 130 m2 alana sahip mesken 2 oda 1 salon,mutfak,hol,banyo,antre,wc mekanlarından müteşekkil konut olarak iskan edilmektedir,konutun zemini laminat parke döşeme,iç ve dış doğramaları ahşap,duvarları plastik badanalıdır,konut sobalı ısınma türündendir,bina inşaatında normal standart yapı malzemeleri kullanılmıştır.Bina bu haliyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapı yaklaşık maliyetleri 3.sınıf A grubu yapılar sınıfına girmektedir.
Adresi : Fatih Mah.Altın Sk.No:20 Körfez / KOCAELİ
Arsa Payı : 1/4
İmar Durumu : 1/1000 imar planında konut alanında kalmakta olup blok nizam 3 kat Taks:0,40 ve Kaks:1,20' dir.
Kıymeti : 80.000,00 TL
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut
1. Satış Günü : 19/01/2017 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 14/02/2017 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : KÖRFEZ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/864 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR