KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan 125 m2 daire satışı

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00498244
Şehir : Kocaeli / Körfez
: 125
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 01.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/1235 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
210000 TL
İlk İhale Tarihi
:
27.01.2017 14:30
İkinci İhale Tarihi
:
27.02.2017 14:30
İhale Yeri
:
KÖRFEZ ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ- KÖRFEZ KOCAELİ -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KÖRFEZ

İCRA DAİRESİ

2016/1235 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Tapu kaydı : Kocaeli İl, Körfez İlçe, Yarımca ( Şuyulandırma) Mah., 212 Ada No, 41 Parsel No, A Blok, Zemin Kat, 6 Nolu Bağımsız Bölüm vasıflı taşınmaz

Adresi : Mimar Sinan Mah. Atalay sok. No.2 Körfez, Balıkçı sitesi olarak

adlandırılan binadaki parseldir.

İmar Durumu : Körfez Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 09/08/2016 tarihli 1175 sayılı yazılarında taşınmazın konut alanında kaldığı, blok nizam üç katlı, Taks: 0:40, Kaks: 1.20 dir.

Özellikleri : Parsel üzerinde A ve B olarak adlandırılan iki adet bina bulunmaktadır. A Blok parselin güneyinde konumlu olup, Mimarlık hizmetlerine esas, III. Sınıf B grubu yapılardan olan, bodrum kat, zemin kat, iki normal kat ve çatı arasından ibaret betonarme karkas yaklaşık dört yıl önce inşa edilen bir bina vardır. Binanın iskan edilen kat alanlarında dördet adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi bodrum kat seviyesindedir. Bahse konu Zemin Kat 6 nolu mesken, giriş holü, üç oda, ebeveyn banyosu, salon, mutfak, banyo vs. Müteşekkil, yaklaşık 125 m2 alanlıdır. Binanın inşaasında standart olduğu kabul edilen malzemeler kullanılmıştır. Bağımsız bölümün ıslak zemin döşemeleri seramik, oda zemin döşemeleri laminant parke malzeme ile kaplanmıştır. Bağımsız bölüm müstakil ısıtmalı, kaloriferli, ısınma türündedir. Binanın asansör tesisatı vardır.

Kıymeti : 210.000,00 TLKDV Oranı :

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı mevcut olup dosyadan bakılabilir.

1. Satış Günü : 27/01/2017 günü 14:30 - 14:35 arası

2. Satış Günü : 27/02/2017 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri : KÖRFEZ ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ- KÖRFEZ KOCAELİ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1235 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR