BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcra dairesinden satılık mesken

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00369763
Şehir : Bursa
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 23.06.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/982
Muhammen Bedeli
:
178600 TL
Birinci Satış Günü
:
17.08.2016 11:00
İkinci Satış Günü
:
21.09.2016 11:00
Satış Yeri
:
BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI ULUYOL OSMANGAZİ BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
9. İCRA DAİRESİ

2016/982 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, 2428 Ada No, 3 Parsel No, ÖZLÜCE Mahalle, A BLOK, 4.KAT, 13 NOLU Bağımsız Bölümdür. Tamamı borçlu adına kayıtlı olan söz konusu taşınmaz, Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan 29 Ekim Mahallesi, Ümit Kaftancıoğlu Caddes, no: 15 adresindeki Limon Çiçeği Evleri Sitesi'nin, A blok, 5. katındaki 13 no'lu dairedir. Tapu bilgilerinde 4. kat, 13 no'lu bağımsız bölüm olarak kayıtlı olan taşınmazın, bina kat sıralamasına göre yerinde, 5. kattaki 13 no'lu daire olduğu görülmüştür. Yine, tapu bilgilerinde Özlüce Mahallesi olarak kayıtlı olan taşınmazın bulunduğu yer, Özlüce Mahallesi'nden ayrılarak, 29 Ekim Mahallesi adını almıştır. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, zemin+6 normal katlı olmak üzere toplam 7 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde teşkil edilmiş olup, asansörlü, site içerisinde, bahçeli ve otoparklıdır. Normal katlarının beherinde 3' er adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür. Halihazırda, kiracı tarafından mesken amaçlı olarak kullanılan söz konusu dairenin bürüt alanı 94,00 m2. ve net kullanım alanı ise 80,00 m2. olup, 2 adet oda, salon, antre, mutfak ve müşterek banyo-wc-lavabo bölümlerinden ibarettir. Salon ve odaların tabanları laminat parke, antre ve mutfak bölümlerinin seramik ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Mutfak bölümünde, üzeri mermerit kaplı tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Müşterek mahalde bulunan banyo-wc-lavabo bölümünde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel ahşap, çift camlı olan balkon kapıları ve pencere çerçeveleri PVC profildir. Kuzey, güney ve doğu cepheli olan dairenin güney ve doğu cephelerinde 1'er adet balkonu mevcuttur. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri bulunmaktadır. Mahallinde yapılan incelemelerine göre, dairenin yapımında 1. sınıf işçilik ve malzemenin kullanılmış olduğu görülmüştür. Genellikle orta ve yüksek gelir guruplarınca mesken amaçlı olarak kullanılan, site içerisinde bahçeli, otoparklı ve bazıları da yüzme havuzlu olan, ayrık veya blok nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur. Taşınmazın Kıymeti; taşınmazın bulunduğu mahal ve mahallerdeki emsalleri, konumu, ebatları, yapı şekli, yapı malzemesi, yüzölçümü, ticari akarı, çevre imar faaliyeti, yapılaşma durumu, yıpranma payı, ulaşım kolaylığı ve çevre düzenlemesi ile nitelik ve nicelikleri de dikkate alınarak bugünkü piyasa mesken alım ve satımlarına göre belirlenmiştir.
Adresi : 29 Ekim Mahallesi, Ümit Kaftancıoğlu Caddes, no: 15 adresindeki Limon
Çiçeği Evleri Sitesi'nin, A blok, 5. katındaki 13 no'lu daire
Yüzölçümü : 94 m2 brüt, 80 m² net
Arsa Payı : 104/3466
İmar Durumu : Nilüfer Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 27.01.2016 tarih ve 150 sayılı yazılarında; Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Özlüce, 2428 ada, 3 parsel sayılı yer, 1/1000 ölçekli Ertuğrul Toplu Konut Alanı Uygulama İmar Planı’nda, Hmax.(Yükseklik): 9,50 mt. (3 kat), TAKS: 0.35 ve KAKS: 1.00 olan ayrık nizam konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 178.600,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : YOKTUR
1. Satış Günü : 17/08/2016 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 21/09/2016 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI ULUYOL OSMANGAZİ BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, 2428 Ada No, 3 Parsel No, ÖZLÜCE Mahalle, A BLOK, 4.KAT, 15 NOLU Bağımsız Bölümdür. Tamamı borçlu adına kayıtlı olan söz konusu taşınmaz, Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan 29 Ekim Mahallesi, Ümit Kaftancıoğlu Caddes, no: 15 adresindeki Limon Çiçeği Evleri Sitesi'nin, A blok, 5. katındaki 15 no'lu dairedir. Tapu bilgilerinde 4. kat, 15 no'lu bağımsız bölüm olarak kayıtlı olan taşınmazın, bina kat sıralamasına göre yerinde, 5. kattaki 15 no'lu daire olduğu görülmüştür. Yine, tapu bilgilerinde Özlüce Mahallesi olarak kayıtlı olan taşınmazın bulunduğu yer, Özlüce Mahallesi'nden ayrılarak, 29 Ekim Mahallesi adını almıştır. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, zemin+6 normal katlı olmak üzere toplam 7 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde teşkil edilmiş olup, asansörlü, site içerisinde, bahçeli ve otoparklıdır. Normal katlarının beherinde 3'er adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür. Halihazırda, kiracı tarafından mesken amaçlı olarak kullanılan söz konusu dairenin bürüt alanı 94,00 m2. ve net kullanım alanı ise 80,00 m2. olup, 2 adet oda, salon, antre, mutfak ve müşterek banyo-wc-lavabo bölümlerinden ibarettir. Salon ve odaların tabanları laminat parke, antre ve mutfak bölümlerinin seramik ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Mutfak bölümünde, üzeri mermerit kaplı tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Müşterek mahalde bulunan banyo-wc-lavabo bölümünde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel ahşap, çift camlı olan balkon kapıları ve pencere çerçeveleri PVC profildir. Kuzey, güney ve batı cepheli olan dairenin güney ve batı cephelerinde 1'er adet balkonu mevcuttur. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri bulunmaktadır. Mahallinde yapılan incelemelerine göre, dairenin yapımında 1. sınıf işçilik ve malzemenin kullanılmış olduğu görülmüştür. Genellikle orta ve yüksek gelir guruplarınca mesken amaçlı olarak kullanılan, site içerisinde bahçeli, otoparklı ve bazıları da yüzme havuzlu olan, ayrık veya blok nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur. Taşınmazın Kıymeti; Borçluya ait taşınmazın bulunduğu mahal ve mahallerdeki emsalleri, konumu, ebatları, yapı şekli, yapı malzemesi, yüzölçümü, ticari akarı, çevre imar faaliyeti, yapılaşma durumu, yıpranma payı, ulaşım kolaylığı ve çevre düzenlemesi ile nitelik ve nicelikleri de dikkate alınarak bugünkü piyasa mesken alım ve satımlarına göre belirlenmiştir.
Adresi : 29 Ekim Mahallesi, Ümit Kaftancıoğlu Caddes, no: 15 adresindeki Limon Çiçeği Evleri Sitesi'nin, A blok, 5. katındaki 15 no'lu daire
Yüzölçümü : 94 m2 brüt, 80 m² net
Arsa Payı : 104/3466
İmar Durumu : Nilüfer Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 27.01.2016 tarih ve 150 sayılı yazılarında; Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Özlüce, 2428 ada, 3 parsel sayılı yer, 1/1000 ölçekli Ertuğrul Toplu Konut Alanı Uygulama İmar Planı’nda, Hmax.(Yükseklik): 9,50 mt. (3 kat), TAKS: 0.35 ve KAKS: 1.00 olan ayrık nizam konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 178.600,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : YOKTUR
1. Satış Günü : 17/08/2016 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 21/09/2016 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI ULUYOL OSMANGAZİ BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, 2428 Ada No, 3 Parsel No, ÖZLÜCE Mahalle/Mevkii, A BLOK, 5.KAT, 16 NOLU Bağımsız Bölüm Tamamı borçlu adına kayıtlı olan söz konusu taşınmaz, Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan 29 Ekim Mahallesi, Ümit Kaftancıoğlu Caddes, no: 15 adresindeki Limon Çiçeği Evleri Sitesi'nin, A blok, 6. katındaki 16 no'lu dairedir. Tapu bilgilerinde 5. kat, 16 no'lu bağımsız bölüm olarak kayıtlı olan taşınmazın, bina kat sıralamasına göre yerinde, 6. kattaki 16 no'lu daire olduğu görülmüştür. Yine, tapu bilgilerinde Özlüce Mahallesi olarak kayıtlı olan taşınmazın bulunduğu yer, Özlüce Mahallesi'nden ayrılarak, 29 Ekim Mahallesi adını almıştır. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, zemin+6 normal katlı olmak üzere toplam 7 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde teşkil edilmiş olup, asansörlü, site içerisinde, bahçeli ve otoparklıdır. Normal katlarının beherinde 3'er adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür. Halihazırda, kiracı tarafından mesken amaçlı olarak kullanılan söz konusu dairenin bürüt alanı 94,00 m2. ve net kullanım alanı ise 80,00 m2. olup, 2 adet oda, salon, antre, mutfak ve müşterek banyo-wc-lavabo bölümlerinden ibarettir. Salon ve odaların tabanları laminat parke, antre ve mutfak bölümlerinin seramik ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Mutfak bölümünde, üzeri mermerit kaplı tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Müşterek mahalde bulunan banyo-wc-lavabo bölümünde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel ahşap, çift camlı olan balkon kapıları ve pencere çerçeveleri PVC profildir. Kuzey, güney ve batı cepheli olan dairenin güney ve batı cephelerinde 1'er adet balkonu mevcuttur. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri bulunmaktadır. Mahallinde yapılan incelemelerine göre, dairenin yapımında 1. sınıf işçilik ve malzemenin kullanılmış olduğu görülmüştür. Genellikle orta ve yüksek gelir guruplarınca mesken amaçlı olarak kullanılan, site içerisinde bahçeli, otoparklı ve bazıları da yüzme havuzlu olan, ayrık veya blok nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur. Taşınmazın Kıymeti; borçluya ait taşınmazın bulunduğu mahal ve mahallerdeki emsalleri, konumu, ebatları, yapı şekli, yapı malzemesi, yüzölçümü, ticari akarı, çevre imar faaliyeti, yapılaşma durumu, yıpranma payı, ulaşım kolaylığı ve çevre düzenlemesi ile nitelik ve nicelikleri de dikkate alınarak bugünkü piyasa mesken alım ve satımlarına göre söz belirlenmiştir.
Adresi : 29 Ekim Mahallesi, Ümit Kaftancıoğlu Caddes, no: 15 adresindeki Limon Çiçeği Evleri Sitesi'nin, A blok, 6. katındaki 16 no'lu daire
Yüzölçümü : 94 m2 brüt, 80 m² net
Arsa Payı : 104/3466
İmar Durumu : Nilüfer Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 27.01.2016 tarih ve 150 sayılı yazılarında; Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Özlüce, 2428 ada, 3 parsel sayılı yer, 1/1000 ölçekli Ertuğrul Toplu Konut Alanı Uygulama İmar Planı’nda, Hmax.(Yükseklik): 9,50 mt. (3 kat), TAKS: 0.35 ve KAKS: 1.00 olan ayrık nizam konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 178.600,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : YOKTUR
1. Satış Günü : 17/08/2016 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü : 21/09/2016 günü 11:40 - 11:45 arası
Satış Yeri : BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI ULUYOL OSMANGAZİ BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/982 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/06/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR