ORDU 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcra Dairesi'nden daire satışı

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00450813
Şehir : Ordu / Ulubey
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 17.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/4280 ESAS
Muhammen Bedeli
:
171277 TL
İlk İhale Tarihi
:
09.12.2016 10:30
İkinci İhale Tarihi
:
03.01.2017 10:30
İhale Yeri
:
ORDU ADLİYESİ 1. KAT 1. İCRA DAİRESİ KALEMİ - ALTINORDU ORDU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ORDU

1. İCRA DAİRESİ

2016/4280 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Ordu İl, Ulubey İlçe, 121 Ada No, 49 Parsel No, ÇATALLI MAH. Mahalle/Mevkii, 1 Bağımsız Bölüm Taşınmaz tapuda, Ordu ili Ulubey Tapu Müd. Çatallı Mah. Pınarbaşı mevki121 ada, 49 parselde kayıtlı 2.970,31 m2yüzölçümlü dört adet 6 katlı kargir bina ve arsasında kurulan, B blok 1.katta 3/126 arsa paylı 1 nolu bağımsız bölüm meskendir. Taşınmaz Ulubey sitesi olup üzerinde A-B-C-D olmak üzere 4 adet blok apartman vardır.Her blok 6 kat betonarme olarak yapılmıştır. Kıymet takdiri istenilen taşınmaz B blok 1.katta 1 nolu bağımsız bölüm meskendir. . B blok'un zemin katında, kalorifer dairesi ve kömürlükler bulunmaktadır. 1., 2., 3., 4. ve 5.normal katlar çift dairedir. B blokta toplam 10 bağımsız bölüm vardır. Bloklar ayrık nizam olarak yapılmış olup dört cephesi açıktır. Bloklar önde ve arkada 1,50 m. ve yanlarda 1 m. çıkmalıdır. Blokların dışı sıvalı ve boyalıdır. Çatısı kiremit örtüdür. Merdiveni mermer kaplı olup demir korkuluklu ve badanalıdır. Dış kapısı demir doğramadır. Bloklara Şehit Metin Aydın sokak tarafından ve site içerisinden girilmektedir. Çevre düzenlemesi yapılmıştır. Bloklar katı yakıt merkezi sistem kaloriferli ve asansörlüdür. Siteye, Yahya Arcan sokaktan bağlantılı Şehit Metin Aydın sokaktan girilmektedir.Taşınmaz, Çatalı Mah. Şehit Metin Aydın sok. Ulubey sitesi B blok Kat:1 Daire:3 Dış kapı no:7 Ulubey-Ordu adresindedir. Blokların yapı ruhsatı olup 01.01.2013 tarihinden önce yapılmıştır.

B blok 1.kat 1 nolu mesken:

Mesken fiili durumda 3 kapı numaralıdır. 1.kat merdiven sahanlığına çıkılınca sağdaki dairedir. Mesken mutfak, salon, üç yatak odası, antre, hol, banyo ve WC?den ibarettir. Önde salon ve arkada bir yatak odası balkonludur. Balkonların tabanı ile iç duvarları seramik kaplı parapet duvar üzeri demir korkulukludur. Yatak odası balkonu demir parmaklıkla kapatılmıştır. Mutfak ve salon öne, yatak odaları yana ve arkaya bakmaktadır. Mutfak, antre ve hol tabanı seramik, diğer odaların tabanı laminat parke kaplıdır. Banyo ve WC tabanı ile duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Banyo klozetli ve ayaklı lavaboludur. WC hela taşlı ve ayaklı lavaboludur. Mutfak tezgahı mermer olup dolaplar MDF lamdır. Antreden salon ve yatak holüne giriş alçı kemerlidir. Duvarlar alçı sıva üzeri saten boyadır. Tavanlar beyaz kireç badanadır. Tavanlar kartonpiyerlidir. WC tavanı PVC lambri kaplıdır. İç kapılar camlı mobilya kapıdır. Pencereler PVC doğrama olup ısı camlıdır. Dış kapısı çelik kapıdır. Dışı boyalıdır. Elektrik ve suyu vardır. Kiracı oturmaktadır. Merkez sistem katı yakıt kaloriferli olup panel radyatörlüdür. Mesken Ş. Metin Aydın sokağa ve batı yan bahçeye bakmakta olup iki cephesi açıktır. Mesken öne 1,50 m. ve yana 1 m. çıkmalıdır. Mesken çıkmalar ve merdiven dahil brüt 130 m2?dir.

Adresi: Çatalı Mahallesi Şehit Metin Aydın Sokak Ulubey Sitesi B Blok Kat: 1, Daire : 3 Dış Kapı No: 7 Ulubey Ordu

İmar Durumu: Dosyada mevcuttur

Kıymeti: 171.277,00 TL

KDV Oranı: %1

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü: 09/12/2016 günü 10:30 - 10:40 arası

2. Satış Günü: 03/01/2017 günü 10:30 - 10:40 arası

Satış Yeri: ORDU ADLİYESİ 1. KAT 1. İCRA DAİRESİ KALEMİ - ALTINORDU ORDU

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/4280 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR