FATSA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık iş yeri ve daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00447624
Şehir : Ordu / Fatsa
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 17.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2010/1 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
50820 TL
İlk İhale Tarihi
:
27.04.2017 10:00
İkinci İhale Tarihi
:
22.05.2017 10:00
İhale Yeri
:
FATSA ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
FATSA
İCRA DAİRESİ
2010/1 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu İl, Fatsa İlçe, 176 Ada No, 9 Parsel No, Şerefiye Mahallesi, Filiz Sokak zemin kat 4 numaralı bağ.böl. Taşınmazın bulunduğu yapı betonarme inşaat türünde inşaa edilmiş, zemin+4 normal katta oluşan yapının zemin kattaki 4 numaralı bağımsız bölüm işyeri niteliğindedir, binanın dışı sıvalı ve boyalıdır, bağımsız bölüm toplam 40 m2 yüzölçüme sahiptir, duvarları sıvalı ve boyalıdır, ahşap döşeme kaplaması mevcutturd, yol cephesinde ahşap çerçeveli camekan sistemi yapılmıştır, işyeri olarak kullanılmaktadır, 3. sınıf A grubu yapılar sınıfına girmektedir, yapının yaşı ve mecut durumu birlikte değerlendirildiğinde %15 yıpranma payı düşülecektir. Taşınmaz imar planı içinde 147 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde köşe başında şehir merkezine yakın, belediye hizmetlerinden yararlanmakta, alt yapısı ikmal edilmiş, ulaşımı kolay işyeri niteliğinde taşınmaz.
Yüzölçümü : 40 m2
Kıymeti : 50.820,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı 28/11/1990
1. Satış Günü : 27/04/2017 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 22/05/2017 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : FATSA ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu İl, Fatsa İlçe, 107 Ada No, 10 Parsel No, Şerefiye Mahallesi Taşınmaz bodrum+zemin+2 normal kat+ çatı katı olarak betonarme inşaat türünde yapılmıştır, dış cephesi sıvalı ve boyasızdır. Yol cephesinde zemin katın cephesi badanalıdır, bina giriş kapısı demir kapıdır. Merdivenleri mozaik kaplama, demir korkulukları bulunmaktadır, merdiven duvarları sıvalı ve boyalıdır, binanın bodrum, zemin, 1. ve 2. normal katta çelik kapı, diğer dairelerde ahşaptır, dairelerin iç duvarları sıvalı ve boyalı, yer döşemeleri odalarda ahşap parke, mutfak ve hollerde karo mozaik kaplamılıdır, bina toplamda 470 m2 inşaat alanına sahiptir. 3. sınıf A grubu yapılar sınıfına girmektedir, yapının yaşı ve mevcut durumu birlikte değerlendirildiğinde %25 yıpranma payı ve %15 eksik imalat bedeli düşülecektir. Taşınmaz 175 m2 yüzölçümlü arsa olup, imar planı içinde, bitişik nizam, şehir merkezine yakın, konut yerleşim alanında, belediye hizmetlerinden yararlanmakta, alt yapısı ikmal edilmiş ulaşımı kolay, tapuda bahçeli kargir iki katlı ev vasfında taşınmazın borçluya ait 1/3 hissesi.
Yüzölçümü : 175 m2
Kıymeti : 109.588,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yol iştirak payı vardır
1. Satış Günü : 27/04/2017 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 22/05/2017 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : FATSA ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2010/1 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/10/2016
Not: İİK 127 maddesi gereğince, iş bu satış ilanının tapuda adresi bulunamayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmasına

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR