BULANCAK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcra Dairesi'nden daire satışı

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00448756
Şehir : Giresun / Bulancak
Yayınlandığı Gazeteler

ORDU YORUM 12.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/357 ESAS
Muhammen Bedeli
:
140000 TL
İlk İhale Tarihi
:
22.11.2016 11:00
İkinci İhale Tarihi
:
19.12.2016 11:00
İhale Yeri
:
Belediye Meclis Salonu - Bulancak Belediye Başkanlığı Bulancak / Giresun

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BULANCAK

İCRA DAİRESİ

2016/357 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Giresun İl, Bulancak İlçe, 629 Ada No, 260 Parsel No, İhsaniye Mah. Mahalle/Mevkii, A Blok, Kat:7, Bağ.Böl.No:19 Bağımsız Bölüm Taşınmazın bulunduğu arsa ve üzerine bulunan bloklardan olan A bloğunda bulanan üç daireli betonarme zemin kat+7 normal katlı binanın incelemesi neticesinde taşınmazın konumu itibariyle 19 nolu bağımsız bölüm 7. normal katta batı tarafta bulunmaktadır. binanın yaklaşık 11-15 yıllık olduğu yaşı itibariyle %15 yıpranmış olduğu tespit edilmiştir. Binada asansör ve yangın merdiveni bulunmaktadır. Söz konusu taşınmazın detaylı bilirkişi raporu dosyasında mevcut olup, bilgi almak isteyenlerin 2016/357 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Adresi : İhsaniye Mah. Gülenler Sitesi A Blok No:35 Bulancak / GİRESUN

Arsa Payı : 1/110 Kıymeti : 140.000,00 TL KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu takyidatında göründüğü gibidir.

1. Satış Günü : 22/11/2016 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 19/12/2016 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Belediye Meclis Salonu - Bulancak Belediye Başkanlığı Bulancak / Giresun

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/357 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR