ORDU 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcra Dairesi'nden daire satışı

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00447807
Şehir : Ordu / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

ORDU OLAY 12.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/301 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
80468 TL
İlk İhale Tarihi
:
05.12.2016 10:30
İkinci İhale Tarihi
:
30.12.2016 10:30
İhale Yeri
:
ORDU ADLİYE SARAYI 1 KAT 1 İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ORDU

1. İCRA DAİRESİ

2016/301 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Ordu İl, Altınordu İlçe, 1972 Ada No, 5 Parsel No, KARACAÖMER Mahalle/Mevkii, 1 Bağımsız Bölüm Taşınmaz üzerinde bodrum +3 betonarme bina mevcut olup 52 kapı numaralıdır. Binanın bodrum katında kömürlükler ve müştemilat, toplamda 12 bağımsız bölüm vardır. Binanın dış cephesi mantolama olup ahşap kaplama ve boyalıdır. Catısı membran örtüdür. Merdiven mermerkaplı olup alüminyum korkuluklu ve alçı sıvaüzeri boyalıdır.Dış kapısı demir doğramadır. KAlarifer ve asansör yoktur.Çevre düzenlemesi kısmen yapılmıştır.

ZEMİN KAT 1 nolu bağmsız:

mutfak salon iki yatak ödası hol banyo ve WC vardır. Mutfak ve hol tabanı seramik ve diğer odaların tabsanı laminat parke kaplıdır. WC hla taşlı ve divara montajlı lavaboludur. Mutfak tezgahı mermerit olup dolaplar mdf lamdır. Duvarlar ve tavan alçı sıva üzeri boyadır. İç kapılar camlı panel kapıdır.Dış kapısı çeliktir. Kalorifer yok soba ile ısınmaktadır.

EKLENTİ 1 NOLU KÖMÜRLÜK:

Bodrum katta olup mermer kaplı ve alüminyum korkuluk kaplı bir merdivenle inilmektedir. Duvarları tuğla duvarları örülmüştür. Elektirik vardır.

Adresi: Ordu ili, Altınordu ilçesi, Karacaömer mah. 1831 sok. Zemin kat Daire no:1 Dış Kapı:52

Yüzölçümü: 1.058,94 m2

Arsa Payı: TAM

İmar Durumu: Dosyasında Mevcut

Kıymeti: 80.468,00 TL

KDV Oranı: KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü: 05/12/2016 günü 10:30 - 10:40 arası

2. Satış Günü: 30/12/2016 günü 10:30 - 10:40 arası

Satış Yeri: ORDU ADLİYE SARAYI 1 KAT 1 İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/301 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2016

*İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere İİK 127'ye göre tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR