Yazdır

ORDU 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcra Dairesi'nden daire satışı

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00447793
Şehir : Ordu / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 14.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 240120 TL
İkinci İhale Tarihi : 05.01.2017 14:00
İlk İhale Tarihi : 05.12.2016 14:00
Dosya Numarası : 2016/3178 ESAS
İhale Yeri : Karşıyaka mah.Atatürk Bulvarı No:504 (2.İcra Md.lüğü 1. kat) Adalet Sarayı Altınordu/ORDU           
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
ORDU
2. İCRA DAİRESİ
2016/3178 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Özellikleri: Tapuda Ordu İli, Altınordu İlçesi, Şahincili Mahallesi Çakalçıkmaz mevkiinde, 2431 ada ve 1 parsel’de kayıtlı 12.643,18 m² yüzölçümlü arsada kurulan kat irtifakına göre E Blok Yedi + çatı kat bağlantılı, 11280/1264320 arsa paylı 26 nolu bağımsız bölüm no.lu dubleks mesken olarak kayıtlıdır. Taşınmazın kuzeyinde ve doğusunda 531 nolu sokak, güneyinde 527 nolu sokak ve batısında 521 nolu sokak bulunmaktadır. Taşınmaz Yunus Kent sitesinde olup, üzerinde 6 adet blok apartman vardır. Taşınmaz 12 kapı nolu E Blok 7.+çatı kat bağlantılı 26 nolu dubleks meskendir. Blokların her biri 2 bodrum kat+8 kat + çatı kat olmak üzere toplam 11 kattır. E Blok’un 2. Bodrum katında kapıcı dairesi, kalorifer dairesi, sığınak ve yangın merdiveni, 1. Bodrum kat, zemin kat, 6 normal katta üçer daire, 7. Kat + çatı katta üç adet dubleks mesken daire olmak üzere E Blok toplam 27 dairedir. Dış cephesi mantolama boya, çatısı membran örtüdür. Merdiven ve sahanlıkların tabanı ile duvarları 1 m. yüksekliğinde mermer kaplı, merdiven duvarları alçı sıva üzeri boya olup, alümünyum korkulukludur. Blokların cephesi açıktır. Merkezi sistem doğalgaz kaloriferli ve asansörlüdür. Yangın merdiveni vardır. Belediye Hizmetlerinden faydalanmaktadır. Alt yapısı tamdır. Yolları asfalt ve beton parke kaplıdır. Dolmuş güzergahına yakın olduğundan ulaşımı iyidir. Çevresi konut olarak gelişmiştir. Devlet Hastanesinin batı tarafında kalmaktadır. Havadar bir yer olup, şehir ve deniz manzaralıdır. Şehir merkezine, kamu kuruluşlarına, bankalara ve alışveriş merkezlerine uzaktır. Toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanmaktadır. Çevre düzenlemesi yapılmıştır. Konum ve mevki olarak gayet iyidir.

7.Kat :Mesken Mutfak, salon, üç yatak odası, antre, hol, ebeveyn banyosu ve genel banyodan ibarettir. Banyolar hariç tüm hacimlerin tabanı laminant parke kaplıdır. Salon balkonlu ve balkon tabanı seramik kaplı olup parapet duvar üzeri alüminyum korkulukludur. Banyoların tabanı ve duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Genel banyo duş tekneli, duşa kabinli, klozetli ve lavaboludur. Ebeveyn banyosu duş tekneli, duşa kabinli ve klozetlidir. Projedeki WC yerine fiili durumda çatı katına çıkış merdiveni yapılmış, merdiven içten laminat kaplı ve alüminyum korkulukludur. Mutfak tezgahı mermerit, dolaplar mobilyadır. Duvarlar ve tavanlar alçı sıva üzerine boya olup, tavanlar kartonpiyerlidir. İç kapılar mobilya kapıdır. Pencereler PVC doğrama, ısı camlıdır. Salon ve İki yatak odası Fransız balkonlu ve balkonlar alüminyum korkulukludur. Dış kapısı çelik kapıdır. Dış mantolama üzeri boyadır. Elektrik ve suyu var. Merkezi sistem kaloriferli olup sadece panel radyatörleri takılıdır. Üç cephesi açık, mesken batıya, güneye ve doğuya bakmakta olup, E Blok’un arka tarafında kalmaktadır. Mesken çıkma ve merdiven dahil brüt 122 m²’dir.
Çatı kat : İki yatak odası, hol, banto ve merdiven vardır. Bir yatak odasının içinde banyo vardır. Banyo hariç tüm hacimlerim tabanı laminat parke ile kaplıdır. Banyo tabanı ile duvarlar tavana kadar semramik kaplıdır. Banyo duş tekneli, duşa kabinli, klozetli ve lavaboludur. Duvarlar ve tavanlar alçı sıva üzerine boya, İç kapılar mobilya kapıdır. Pencereler PVC olup ısı camlıdır. Tavanı eğimlidir. Elektrik ve suyu vardır. Merkezi sistem kaloriferli olup sadece panel radyatörleri takılıdır, doğalgazı bağlanmamıştır. İki cephesi açık olup doğuya ve batıya bakmaktadır. Dışı boyalıdır.Çatı katı merdiven dahil brüt 47 m² dir. 7.+çatı kat bağlantılı dubleks mesken 122 m²+47m²=169 m² dir.
Adresi : Şahincili mah. Yunus Sitesi 531.Sk. E Blok Kat:7 Daire:26 Dış kapı no:12 Altınordu/Ordu
İmar Durumu: Taşınmaz Altınordu Belediyesi sınırları içerisinde imar planında Emsal 1.50, Yençok:24.50 metre yapılaşma parametrelerine salip Konut Analında kalmaktadır. 1/1000 ölçekli uygulama imar planı dahilinde kalmakta, imar planında E:1,50 ve Hmax:24,50 metredir. Bloklarda 7 normal katı 366 m² ve çatı katı 141 m² olarak yapılmıştır. Taşınmazın dört tarafı yolla çevrili olup bir imar adası büyüklüğündedir, A blok 531 nolu sokaktan 9 m. ve 527 nolu sokaktan 12 m. Blok 527 nolu sokaktan 12 m. C blok 527 nolu sokaktan 12 m. ve 521 nolu sokaktan 9 m.D blok 531 nolu sokaktan 7,5–9 m.E blok 531 nolu sokaktan 9 m. ve F blok 531 nolu sokaktan 9 m.çekmek suretiyle yapılmıştır. Bloklar arasında en az 10 m. ve en fazla 23 m.mesafe bırakılmıştır. Normal katlarda çekme mesafeleri üzerine 1,50 m çıkma yapılabilir, mesken 4.sınıf (A) grubu yapının çevre düzenlemesi yapılmış, sitenin etrafı bahçe duvarı ve istinat duvarı ile çevrilidir. Site içi yeşil alan, araç yolu, otopark, çocuk oyun parkı, basketbol sahası ve ahşap kamelya olarak düzenlenmiştir.

Kıymeti : 240.120,00 TL

1. Satış Günü : 05/12/2016 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 05/01/2017 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Karşıyaka mah.Atatürk Bulvarı No:504 (2.İcra Md.lüğü 1. kat) Adalet Sarayı Altınordu/ORDU .../...

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, % 18 KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İş bu gazete ilanının tapu kaydında hak ve alacakları olan ve tebligat yapılamayan tüm ilgililere İİK.127.madde gereği tebliğ yerine kaim olacağı ihtar olunur.,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/3178 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR