FATSA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcra Dairesi'nden daire satışı

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00445254
Şehir : Ordu / Fatsa
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 12.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/481 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
128516 TL
İlk İhale Tarihi
:
05.12.2016 10:00
İkinci İhale Tarihi
:
30.12.2016 10:00
İhale Yeri
:
FATSA ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
FATSA
İCRA DAİRESİ
2016/481 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu İl, Fatsa İlçe, 44 Ada No, 44 Parsel No, Dumlupınar Mah. Reşadiye Cad. 5. Kat 7 numaralı bağ.böl. Taşınmazın bulunduğu bina zemin kat+asma kat+altı kat olmak üzere toplam 8 katlı bina olduğu, binaya girişin demir doğramadan imal kapı ile yapıldığı, merdivenin mermer kaplama ve korkuluklu, merdiven boşluğu sıvalı ve boyalı, binanın dış cephesi kısmen sıvalı ve boyalı, çatısı yapılı, asansörlü, kaloriferli merkezi ısıtma sistemli ve 3. sınıf B grubu yapılar sınıfında binanın binada bulunan satışa konu bağımsız bölüm; çelik kapı girişli, dubleks, giriş kat: antre, iki oda, tuvalet ile dubleks katına çıkış merdiveninden ibaret olduğu, dubleks katın ise, hol, mutfak, iki oda, banyo ile teras balkondan ibaret olduğu, ıslak zeminler hariç döşemeler laminat kaplama, mutfak; mermerit tezgahlı, eramik alınlıklı ve alt üst dolaplı, teras balkon seramik kaplama, banyo ve tuvalet klozetli lavabolu ve tabanı ile duvarlarının tamamı seramik kaplama, içi sıvalı ve boyalı, pencereleri plastik doğramadan imal, kapıları panel kapı, radyatörlü ve merkezi ısıtma sistemli. Taşınmazın bulunduğu arazi hafif meyilli, belediye imar planı içinde ve bitişik yapı nizamında, 6 katlı bina yapılabilen konut ve ticaret alanına tahsisli, belediye hizmetlerinden yararlanmakta, Reşadiye caddesi üzerinde sahil yoluna 50 metre, ilçe merkezindeki kavşağa 800 metre, Fiskobirlik ve toptancı haline 150 metre mesafede, ticaret hacminin yoğun olduğu, ilçe merkezine, kamu kuruluşlarına ve bankalara yakın sayılabilecek bölgede daire vasfında taşınmaz.
Yüzölçümü : 145
Kıymeti : 128.516,65 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı 09/03/2004
1. Satış Günü : 05/12/2016 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 30/12/2016 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : FATSA ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu İl, Fatsa İlçe, 812 Parsel No, Evkaf Mah. Ağızbükü Mevkii, 1. kat 4 numaralı bağ.böl. Taşınmaz toplamda 170 m2 yüzölçümlü kargir dört katlı bina ve arsası üzerinde 1. kat 4 numaralı bağımsız bölüm olup, bina zemin kat+üç normal kat olmak üzere toplam 4 katlı binanın girişi demir doğramadan imal, kapılı, merdiven mozaik kaplama ve korkuluklu, merdiven boşluğu sıvalı ve boyalı, binanın dış cephesi sıvalı ve boyalı, düz teras çatılı, çatı örtüsü yapılmamış, soba ile ısıtılan bina 3. sınıf A grubu yapılardadır. Bağımsız bölüm taşınmaz boyalı ahşap kapı girişli, antre, hol, mutfak, iki oda, banyo ve tuvalet ile balkondan ibaret, içi bakımsız halde, mutfak tezgahı kullanılmaz durumda, antre ve hol mozaik kaplamalı, mutfak ve odaları eski kadron kaplamalı, pencereler ahşap doğramadan imal, kapıların ahşap üzeri yağlı boyalı ve cam göbekli olan taşınmazın bulunduğu arazi topoğrafik yapısı düz, belediye imar planı içinde ve ayrık ikiz yapı nizamında 3 katlı bina yapılabilen konut alanına tahsisli, imar yoluna terkinin olduğu, belediye hizmetlerinden yararlanan, alt yapısı tam, Liman sokak üzerinde güney doğusunda bulunan stada 100 metre mesafede, kuzeyinden geçen sahil yoluna 125 metre, Kumru Korgan yoluna 300 metre mesafede, sahil caddesine yakın, ulaşımı rahat ve kolay ticaret ve iş hacminin yoğun olduğu bölgeye, ilçe merkezine, kamu kuruluşlarına ve bankalara uzak bir bölgede daire vasfında taşınmaz.
Yüzölçümü : 64 m2
Kıymeti : 31.496,45 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı 08/03/2012
1. Satış Günü : 05/12/2016 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 30/12/2016 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : FATSA ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/481 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2016
*İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere İİK 127'ye göre tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR