EDREMİT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İbrahimce mahallesinde icradan satılık mesken

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00678836
Şehir : Balıkesir / Edremit
Semt-Mahalle : İBRAHİMCE MAH. / EDREMİT
: 93
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Kat Kaloriferi
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 15.10.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/468 Talimat
Muhammen Bedeli
:
70000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2017 14:00
Satış Yeri
:
Edremit Adliyesi Zemin Kat Eski Santral Odası Önü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EDREMİT
1. İCRA DAİRESİ
2016/468 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Satışına Karar Verilen Taşınmazın Özellikleri: Balıkesir ili Edremit İlçesi İbranhimce mahallesi 1646 ada 3 parsel 10.543,53 m2 yüzölçümlü arsa içinde,I2/ikinci/bağ. bö. no :6 mesken nitelikli taşınmaz betonarne tarzında bloklar şeklinde bodrum katla birlikte 7 katlı olarak inşaa edilmiştir.Blok kalkım yolu arka kısmında bulunmaktadır.Ana yapı asansörlü ve kaloriferli olarak tasarlanmış ise de henüz kalorifer ve asansör tesisi eksik ve tam olarak bitirilmemiştir.Kat mülkiyeti ve dolayısı ile ferdileşme yapılmamıştır.Ulaşım TOKİ evlerine giden dolmuş taksilerle sağlanmaktadır.Kat irtifakı kurulmuştur.Yapı henüz bitirilmediğinden yeni konumdadır.Yakın çevresinde TOKİ evleri,okul,adlilye sarayı bulunmaktadır.Blok iki girişli kapı olan I2 giriş kapalı binanın zemin katında bulunmaktadır. Belediye hizmetlerinden istafade etmektedir.1/1 pay ile dosya borçlusu adına tam hisselidir. I2 blok kat iki , 6 nolu bağımsız bölümün girişi çelik kapılıdır. Hol,antre,salon,3 yatak odası ,mutfak,banyo,balkonlardan ibarettir.Bazı balkonlar içeriye alınarak odalara ilave edilmiştir.Hol, koridor, mutfak,yerleri seramik döşenmiş odalar ve salon şaplı vaziyettedir.Duvarlar sıvalı ve plastik boyalıdır.İç kapılar Amerikan panel kapı şeklinde dış kapı ve pencereler pvc malzemeden yapılmış ısıcamlıdır.Mutfak:tezgah alnı dekoratif fayans döşelidir.Üst dolapları mdf hazır lam tarzında yapılmış, ancak alt dolapları, çalışma tezgahı,eviye ve armatürleri henüz takılmamıştır.(alt dolabı mevcut fakat montajı yapılmamıştır) Banyo : Yerler seramik duvarlar fayans döşelidir.Vitrifiye takımları ve armatürleri takılmamıştır.Elektirik kabloları çekilmiş , düğme ve prizleri yoktur.Yapı henüz bitirilmemiş ve eksiklikleri bulunmaktadır.Bağımsız bölüm eklentisiyle birliktel 93 m2 büyüklüğündedir.
İmar Durumu : Edremit Belediye Başkanlığı Etüt Proje Müdürlüğü 21/09/2016 tarih ve 2673 sayılı yazılarında söz konusu ilçe İbrahimce mah. 1646 ada 3 nolu parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Hmax:30.50 mt. Emsal(E)4.00 yoğunlukta olup konut alanı içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 70.000,00 TL

KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 11/12/2017 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü : 05/01/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Edremit Adliyesi Zemin Kat Eski Santral Odası Önü
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/468 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/10/2017 (İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR