GEMLİK İCRA DAİRESİ

Hisar'da dubleks daire icradan satılıktır

GEMLİK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00787907
Şehir : Bursa / Gemlik
Semt-Mahalle : HİSAR MAH. / GEMLİK
Oda Sayısı : 4+2
: 230
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : Bodrum ve Zemin
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA''DA MEYDAN 15.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/96 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.06.2018 15:30
İkinci Satış Günü
:
12.07.2018 15:30
Satış Yeri
:
GEMLİK BELEDİYE BAŞKANLIĞI-İHALE SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GEMLİK İCRA DAİRESİ
2018/96 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu taşınmaz Bursa İli, Gemlik İlçesi, Hisar Mahallesinde kain Tapu Sicilinde 195 ada, 92 nolu parselde kayıtlı kat irtifakı kurulmuş,1.854,60 m2 sahalı arsa niteliğindeki gayrimenkulde C blok zemin+Bodrum katta 216/4303 arsa paylı 2 nolu dubleks meskendir. Parsel üzerinde betonarme karkas sistemde inşa edilmiş üçbloktan oluşan toplamdasite bulunmaktadır. C blok Parselin doğusundadır. Parsel Bursa-Yalova Yolu ile 217. sokak arasında kalmaktadır. 217. sokaktan 6 mt aşağıda kalmakta ise de Bursa-Yalova yolundan ortalama 15 mt yüksektedir. Sitenin bütün daireleri deniz manzaralıdır. Dairede kiracı ikamet etmektedir. Daire binanın en alt katında C blok girişin sol tarafta kalmaktadır. Daireye bodrum kattan girilmektedir. Bodrum katta salon, mutfak, hol, banyo ve tuvalet ile bir balkon vardır. Zemin katta iki oda, salon, hol, banyo ve tuvalet ile iki balkon vardır. Daire kapısı çelik, iç kapılar amerikan panel, pencereler pvc den yapılmıştır. Salon ve odaların zemini laminat parke, ıslak satıhlar seramik ile kaplıdır. Mutfak tezgahı doğal granit olup tezgah altında ve üstünde dolap vardır. Duvarlarda kartonpiyer vardır. Daire bodrum katta net 90 m2, zemin katta 90 m2 olmak üzere toplamda net 180 m2, brüt 230 m2 alanındadır. Bina asansörlüdür. Kombi kalorifer ile ısıtılmaktadır. Merdivenleri mermerkaplıdır. Bina 5 yaşındadır. Bina ilçe merkezine ortalama 1 km mesafede güneyde yer almaktadır. Taşınmaz limana 200 mt mesafededir. Bölgede her türlü kamu hizmetleri bulunmaktadır. Yakın çevrede, spor alanları, park, market, cami gibi sosyal tesisler bulunmaktadır. Bölgeye toplu taşıma araçlarıyla ulaşım imkanı bulunmaktadır.
Adresi : Hisar Mah. 217.Sok.Teknik-N Elif Park Evleri, C Blok, Daire:2 Gemlik / BURSA
Yüzölçümü : 1.854,60 m2
Arsa Payı : 216/4303
İmar Durumu : Dosya içerisinde mevcut İmar Durumundan; Taşınmazıntamamının 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı dahilinde ayrık nizam 5 katlı konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : Yasaların Belirlediği Oranda %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 07/06/2018 günü 15:30 - 15:40 arası
2. Satış Günü : 12/07/2018 günü 15:30 - 15:40 arası
Satış Yeri : GEMLİK BELEDİYE BAŞKANLIĞI-İHALE ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi ve KDV alıcıya aittir. KDV ve Damga vergisi verilen süre içerisinde yatırılmaz ise ihale fesih edilecektir. Alıcı adına tahakkuk edecek 1/2 tapu harcı satın alana ait olacaktır. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler ve satıcı adına tahakkuk edecek tapu harçları satış bedelinden ödenecektir. Tahliye ve teslim giderleri ihale alıcısına ait olacaktır.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/96 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ayrıca İ.İ.K.'nun 127. maddesi gereğince, işbu satış ilanının, tapuda adresi bulunmayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.12/04/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR