MALATYA İCRA DAİRESİ

Hidayet mahallesinde 130 m2 daire icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889892
Şehir : Malatya / Battalgazi
Semt-Mahalle : HİDAYET MAH. / TAŞTEPE
Oda Sayısı : 2+1
: 130
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MALATYA NET HABER 07.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/801 Talimat
Muhammen Bedeli
:
70,200 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
04.02.2019 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2017/801 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya ili, Battalgazi ilçesi, Hidayet mah., tapunun 1701 ada, 59 parsel nolu, 1.092,02m² yüzölçümlü ana niteliği kargir apartman olan, B Blok 1. kat 2 bağımsız bölüm numaralı 2/48 arsa paylı Mesken niteliğine sahip olan taşınmazdır. Tam hissedir. (Dava konusu taşınmazın bağımsız bölüm numarası tapuda 2 olarak görünse de mevcuttu 3 numaradır.) Taşınmaz Battalgazi Belediyesi sınırları içerisinde olup imar planı içindedir. Her türlü alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Hali hazır durumu: İmara uygun yapılmış, Zemin + 3 katlı kargir asansörsüz binanın 1. katında bulunmaktadır. 2 oda 1 salon, mutfak, banyo, wc, antre, hol ve 2 balkondan oluşmaktadır. Net alanı 130,00 m² dir. Taşınmazın ıslak alanları fayans, duvarları plastik boya, odalar ve salon tabanları laminant kaplı, iç kapılar ahşap Amerikan kapı, balkon kapıları ve pencereler pvc, mutfak dolaplı, antresi lambiri kaplamalı, kaloriferli meskendir.
Adresi : Sarıcoğlu Mah. Fidelya Sok. Bbolk, 1. Kat D:2 Battalgazi/Malatya Battalgazi / MALATYA
Yüzölçümü : 1.092,02 m2
Arsa Payı : 2/48
İmar Durumu : İnşaat tarzı Uygulama imar planında 5 metre ön bahçeli, ikiz nizam 4(dört) katlı konut alanında kalmaktadır.Söz konusu alanda revizyon imar planı yapılması için çalışmalar başlatılmıştır.
Kıymeti : 70.200,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki giibidir
1. Satış Günü : 08/01/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 04/02/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/801 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR