HAYRABOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hayrabolu'da 91 m2 daire icradan satılıktır

HAYRABOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961007
Şehir : Tekirdağ / Hayrabolu
Oda Sayısı : 3+1
: 91
Yayınlandığı Gazeteler

HAYRABOLU SESİ 09.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2009/1012 ESAS
Muhammen Bedeli
:
68,250 TL
Birinci Satış Günü
:
11.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
09.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
HAYRABOLU İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HAYRABOLU
İCRA DAİRESİ
2009/1012 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 no'lu taşınmazın özellikleri:Tekirdağ İli, Hayrabolu İlçesi, 258 Ada, 21 Parsel, 5 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmaz üzerine yapılmış bulunan 5 katlı apartmanın birinci katındaki gayrımenkul tapu kaydında her ne kadar arsa olarak gözükmekte ise de zeminde parsel üzerinde bodrum+5 katlı bir yapı mevcuttur. Ana yapının zemin katında dükkânlar, üst katlarında meskenler bulunmaktadır. Apartmanın Uzunköprü Caddesinden ve Kanberbaba Çeşme Sokaktan olmak üzere 2 ayrı girişi bulunmaktadır. Yapının dışı mantolamalı olup dış cephe boyası ile boyalıdır.
Taşınmazdaki ana yapı bodrum+zemin+asma kat+4 katlı olarak betonarme sistemde inşa edilmiş olup duvarları tuğladır. Yapının üzerinde bulunan ahşap çatısı marsilya tipi kiremitle örtülüdür.
Daire ana yapının birinci katında ve ön cephede olup Kanberbaba Çeşme Sokaktan binaya bakıldığında sağ tarafta, zemin katın üstünde olan dairedir. Daire; antre, hol, mutfak, salon, wc, banyo, 2 yatak odası ve 2 balkondan ibarettir. Isınma soba ile sağlanmaktadır. Islak hacimler, mutfak ve balkon zeminleri seramik kaplama, diğer bölümlerin zeminleri marley kaplama; banyo ve wc duvarları yarıya kadar fayans kaplama olup diğer duvarlar plastik badana, tavanlar tavan boyası ile boyalıdır. 1 oda ve ıslak hacimler dışında tavan kenarları kartonpiyerlidir. Giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar eski tip ahşap kapıdır. Balkon kapısı ve pencereler ahşap malzemeden olup tek camlıdır. Mutfak dolapları eski tip ahşap malzemeden olup mutfak tezgâhı beton tezgahtır ve seramik kaplıdır. Daire mimari projesine göre 91 m2 büyüklüktedir.
Ana taşınmaz, Hayrabolu imar planında ticaret+konut alanında kalmakta olup bitişik nizam 5 kat olarak imar durumu bulunmaktadır.91 m2 yüzölçümlü taşınmaz 68.250,00 TL muhammen bedelle satışa çıkartılmıştır.
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 11/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 09/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : HAYRABOLU İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2009/1012 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR