HAVZA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Havza/Memduhiye Mahallesi'de arsa ve 3 katlı ev icradan satılıktır

HAVZA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00939835
Şehir : Samsun / Havza
Semt-Mahalle : MEMDUHİYE MAH. / HAVZA
Yayınlandığı Gazeteler

SAMSUN 06.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/298 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
211,522 TL
Birinci Satış Günü
:
02.04.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
02.05.2019 10:30
Satış Yeri
:
HAVZA İCRA DAİRESİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HAVZA
İCRA DAİRESİ

2016/298 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Samsun İli, Havza İlçesi, Memduhiye Mah. Yağıbasan Mevkii, yüzölçümü 317,20 m2 dir. Tapuda 503 ada,3 parsel nolu taşınmaz üzerinde yapılı olan 3 katlı ev ve tandır evi vardır.Taşınmazın tam hissesi Necati Yıldırım'a aittir.Binanın tüm dış cepheleri hazır renkli sıva ile sıvanmıştır.Ev konut olarak kullanılmaktadır.Pencere doğramaları PVC imalat olarak yapılmıştır. Denizlikler mermer,ıslak hacimler seramik kaplanmıştır.Salon ve odaların tabanları ahşap lambir duvarlar plastik boyalıdır.İç kapıları ahşaptır.Bina genelinde %15 oranında yıpranma vardır.Taşınmazda bulunan tandır odası betonarme karkas inşaat sisteminde tek katlı olarak yapılmıştır.Toplam alanı 27,00 m2 dir. Üzerine çatı yapılmıştır. Çatı üzeri atermit örtü ile örtülmüştür.İçi dışı sıvalı ve boyalıdır. Doğramalar ahşap, oda içerisinde tandır yapma yeri yapılmıştır.Odanın üzeri kamelya olarak kullanılmaktadır.Yapı genelinde %15 oranında yıpranma vardır.Belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Elektirik, suyu,yolu vardır.Etrafı meskun olup konutlarla çevrilidir. Topografik olarak düz bir arsa yapısına sahiptir.Taşınmazın arsa değeri 95.160,00 TL, taşınmaz üzerinde bulunan 3 katlı binanın değeri 106.776,18, TL taşınmaz üzerinde bulunan tandır binasının değeri 9.616,05 TL dir. Toplamda ise 211.522,23 TL dir.
Yüzölçümü : 317,20 m2
Arsa Payı : Tapu kaydındaki gibidir.
İmar Durumu : İmar planı içindedir.
Kıymeti : 211.552,23 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 02/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 02/05/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : HAVZA İCRA DAİRESİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/298 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR