EDİRNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Havsa, Cumhuriyet Mahallesinde 2+1 daire icradan satılıktır

EDİRNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01010949
Şehir : Edirne / Havsa
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / HAVSA
Oda Sayısı : 2+1
: 65
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

BATI EKSPRES 14.06.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/39221 ESAS
Muhammen Bedeli
:
77,425 TL
Birinci Satış Günü
:
12.07.2019 14:45
Satış Yeri
:
İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad.No:1,Yeni Adliye Sarayı İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu -MERKEZ/EDİRNE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EDİRNEİCRA DAİRESİ
2017/39221 ESAS
İİK.NUN 133.MADDESİ GEREĞİNCE
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Edirne İl, Havsa İlçe, 61 Ada, 33 Parsel, CUMHURİYET Mahalle/Köy, 3.Kat,9 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz; 656,01 m2 yüz ölçümlü arsa üzerinde bulunan yapının 9 Nolu bağımsız bölümüdür. Yapı 97/2376 arsa paylı mesken niteliğindedir. Mesken ilçe merkezinde olup ana yol üzerinde yer almaktadır. Ulaşım sorunu bulunmamakta olup, toplu taşıma güzergahına yakındır. Çevresindeki yapılaşma tamamlanmıştır. Tapu kaydında tam hissesi borçlu adına kayıtlıdır. Mesken; 2 oda, 1 salon, mutfak, banyo, Wc, 1 balkon hacimlerinden oluşmakta, iç dekorasyon tamamlanmış, oturmaya müsait durumdadır.Mesken brüt alanı 65,00 m2 olarak ölçülmüş olup, mesken kombili ve dekorasyonludur. Meskenin İç Özellikleri ;Yerler seramik ve parke kaplama ,İç kapılar ahşap ve dış kapı Çelik, Mutfak dolapları takılı, Kartonpiyer ve iç dekorasyon yapılmış yaklaşık 10 yıllık binadır.
Adresi : Cumhuriyet Mahallesi,Fath Cad.No:116 Uzun Apt.Kat:3,D:9 Havsa / EDİRNE,
Yüz ölçümü : 65 m2,
Arsa Payı : 97/2376,
İmar Durumu:Var,İnşaat tarzı İmar Planı içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 77.425,24 TL,
KDV Oranı : %1,
Kaydındaki Şerhler:İpotek ve hacizler vardır.14/10/2016 tarih ve 3699 Yevmiye no ile Yönetim Planı beyanı yazılıdır.
Satış Günü : 12/07/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri: İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad.No:1,Yeni Adliye Sarayı İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu -MERKEZ/EDİRNE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır.Artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur.Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/39221 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR