SAMANDAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hatay Samandağ'da daire icradan satılacaktır

SAMANDAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889085
Şehir : Hatay / Samandağ
Semt-Mahalle : ÇİĞDEDE MAH. / SAMANDAĞ
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

CEMRE 05.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/153 ESAS
Muhammen Bedeli
:
135,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.12.2018 14:15
İkinci Satış Günü
:
07.01.2019 14:15
Satış Yeri
:
Samandağ Belediyesi Meclis Eski Toplantı Salonu Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd. No:1 Samandağ/Hatay

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMANDAĞ
İCRA DAİRESİ
2018/153 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Hatay İl, Samandağı İlçe, Hatay İli Samandağ İlçesi Çiğdede Mh. Bustan Kıraç Mevkii 2946 parsel b blok 1.kat 2 nolu mesken nitelikli bağımsız bölüm imarlı konut alanı olarak planlandığı bitişik yapı nizamında 4 katlı olduğu yoldan çekme mesafeleri 1,5 metre, arka çekme mesafesinin en az 3 metre söz konusu anagayrımenkul fiziki olarak dikdörtgene yakın şeklindedir.söz konusu parsel topoğrafik olarak düz bir yapıya sahip olup yol katından yukardadır,bina zemin+3 şeklindedir.her kat tek dairedir.bina çatısız, asansörsüz ve yalıtımsızdır.3A yapı sınıfındadır.25-30 yıllıktır.mesken 4 yöne cephelidir, alanı 130m2, salon, 3 oda banyo ve wc'den ibarettir.pencere doğramaları ahşaptır.mesken çiğdede mh. hasret gültekin sokak üzerindedir.mezarlığa 450 metre,sivas şehitleri cd. 350 metre ve şehir merkezine 650 metre mesafededir.bölge sosyo ekonomik açıdan orta gelir düzeyi grubuna hitap yerleşim bölgesindedir.bölgede teknik alt yapı ve belediye hizmetleri tamdır.Kıymeti : 135.000,00 TL, KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 07/12/2018 günü 14:15 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 07/01/2019 günü 14:15 - 14:25 arası
Satış Yeri : Samandağ Belediyesi Meclis Eski Toplantı Salonu Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd. No:1 Samandağ/Hatay
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/153 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/10/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR