SAMANDAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hatay Samandağ'da bahçeli ev icradan satılacaktır

SAMANDAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889096
Şehir : Hatay / Samandağ
Semt-Mahalle : ÇİĞDEDE MAH. / SAMANDAĞ
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Binadaki Kat Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

SAMANDAĞ 05.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/251 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
123,179 TL
Birinci Satış Günü
:
07.12.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
07.01.2019 10:30
Satış Yeri
:
Samandağ Belediyesi Meclis Eski Toplantı Salonu Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd. No:1 Samandağ-Hatay

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMANDAĞ
İCRA DAİRESİ
2017/251 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Hatay İli Samandağ İlçesi Çiğdede Mh. Bustan Nasup Mevkii 4190 parsel arsa nitelikli 388,36m2 borçlunun hissesi 1/4 bitişik 3 katlı imar parselidir. yerleşim alanında belediyenin her türlü hizmetlerinden faydalanmaktadır.parselde ev mevcut olup taşınmazda muhtelif yaşlarda 2 adet portakal, 4 adet mandalina, 3 adet yenidünya, 1 adet nar, 2 adet asmaolarak karışık meyve ağaçları olduğu tespit edilmiştir.toprak yapısı itibariyle killi tınılı yapıda sulanabilmektedir.bina ise zemin ve 1 normal kattan oluşmaktadır.zemin katta mesken mevcut olup üst kat daire olarak kullanılmaktadır.bina bitmiş ve içinde oturulmaktadır. 3A yapı sınıfına girmekte yaklaşık 10-15 yıllıktır.binanın taban alanı 151m2'dir. toplam 302m2'lik alana sahiptir. Kıymeti : 123.179,50 TL
KDV Oranı : %18Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 07/12/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 07/01/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Samandağ Belediyesi Meclis Eski Toplantı Salonu Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd. No:1 Samandağ-Hatay
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/251 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/10/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR