SAMANDAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hatay Samandağ'da 2+1 mesken icradan satılıktır

SAMANDAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153914
Şehir : Hatay / Samandağ
Semt-Mahalle : DENİZ MAH. / SAMANDAĞ
Oda Sayısı : 2+1
: 587
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 20.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/337 Talimat
Muhammen Bedeli
:
366,056 TL
Birinci Satış Günü
:
06.05.2020 10:15
İkinci Satış Günü
:
03.06.2020 10:15
Satış Yeri
:
Samandağ Belediyesi Eski Meclis Toplantı Salonu - . SAMANDAĞ / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMANDAĞ
İCRA DAİRESİ
2019/337 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İli, Samandağı İlçesi, Çiğdede Mahallesi 6933 Parseldir. Dosyamıza sunulan bilirkişi raporuna göre: Taşınmaz killi tınlı toprak yapısında geometrik olarak dikdörtgen şeklindedir. Topoğrafik olarak düz bir bölgede bulunan taşınmaz yol kotu seviyesinde olup yaklaşık % 3-5 arası eğime sahiptir. Taşınmazın üzerinde 160 m² taban alanlı 3A yapı sınıfında zemin kattan oluşan yaklaşık 10 yıllık betonarme yapı , 15 m² alanlı zemin kattan oluşan briket duvar örme üstü atermit örtülü 1A yapı sınıfında ahır olarak kullanılan yapı ile evin etrafında zeytin ,nar,incir, mandalin ,kayısı ve limon .ağaçları bulunduğu belirlenmiştir. Bölge sosyo ekonomik açıdan orta gelir düzeyi gurubuna hitap eden yerleşim bölgesindedir. Bölgede teknik altyapı ve belediye hizmetleri Tamdır. Taşınmaz üzerinde 2 adet yapı bulunmaktadır. 1. Yapı: Zemin kattan oluşan Mesken olarak kullanılan, 160,00 m² oturuma sahip, 2 yatak odası , 1 otuma odası ,mutfak , banyo ve wc den oluşan yaklaşık 10- yıllık, 3A yapı sınıfı Betonarme yapıdır. 2. Yapı: Tek katlı, biriket Duvarlarla örülmüş, üstü atermitle kaplı15,00 m2 taban alanına sahip, 3-5 yıllık, 1A yapı sınıfı yığma yapıdır.
Adresi : Deniz Mah. Şehit Burhan Rencuzoğulları Cad. Cem Sokak Üzerinde Samandağı / HATAY
Yüzölçümü : 587,20 m² Arsa Payı : 1/2
İmar Durumu : Ayrık nizam 2 kata müsaadelidir
Kıymeti : 366.056,50 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :2565 SK 28M gereğince yabancıların taşınmaz mal edinemeyecekleri ve izin almadıkça
Kiralayamayacakları bölge içindedir
1. Satış Günü : 06/05/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 03/06/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Samandağ Belediyesi Eski Meclis Toplantı Salonu - . SAMANDAĞ / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/337 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR