REYHANLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hatay Reyhanlı'da 3+1 daire icradan satılıktır

REYHANLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076341
Şehir : Hatay / Reyhanlı
Semt-Mahalle : BAYIR MAH. / REYHANLI
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

GİZEM 05.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/262 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
105,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2019 11:25
İkinci Satış Günü
:
08.01.2020 11:25
Satış Yeri
:
Reyhanlı Belediye Başkanlığı Mezat Salonu Reyhanlı/Hatay l

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
REYHANLI
İCRA DAİRESİ
2019/262 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İl, Reyhanlı İlçe,Bayır Mah 5607 Parsel, 5 Nolu Bağımsız Bölüm Betonarme karkas yapı tarzında Zemin+2 Normal kat olarak inşa edilmiş 20-25 yaşlarında apartman,2 kat 5 nolu tam hisse bağımsız bölüm, 3.sınıf A grubuyapı sınıfındadır.105 M2 net alana sahip 3 oda 1 salon Wc ,banyo,antre holden ibaret yer döşemesi karo mozaik kaplama,kapıları ahşap pencereler kısmen ahşap,kısmen Pvc den imal edilmiş,mutfak alt ve üst dolapları suntadan imal edilmiş,Hükümet konağına 600 metre, Belediyeye 50 Metre mesafede
Adresi : Yeni Mah.Faruk Cengiz Cad.Reyhanlı
Yüzölçümü : 535 m2
Arsa Payı : 1/6
İmar Durumu : Ayrık nizam 4 kata müsadeli
Kıymeti : 105.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 11/12/2019 günü 11:25 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 08/01/2020 günü 11:25 - 11:30 arası
Satış Yeri : Reyhanlı Belediye Başkanlığı Mezat Salonu Reyhanlı/Hatay l
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/262 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/10/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR