KIRIKHAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hatay Kırıkhan'da 4+1 daire icradan satılıktır

KIRIKHAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00911197
Şehir : Hatay / Kırıkhan
Semt-Mahalle : KARATAŞ MAH. / KIRIKHAN
Oda Sayısı : 4+1
: 155
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 07.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1044 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.01.2019 16:00
İkinci Satış Günü
:
26.02.2019 16:00
Satış Yeri
:
KIRIKHAN DENETİM SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜ YENİ MAHALLE RECEP TAYYİP ERDOĞAN BULVARI KIRIKHAN/ HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIRIKHAN
İCRA DAİRESİ
2017/1044 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Hatay İli ,Kırıkhan İlçesi , Karataş Mahallesi , 179 ada 1 parsel, K Blok ,Bodrum kat 4 numaralı bağımsız bölüm , Mesken niteliğinde olup , borçlu adına tam hisselidir. Bağımsız bölümün bulunduğu bina bodrum+zemin+5katlı olup bağımsız bölüm bodrum katta bulunmaktadır.Bağımsız bölüm tamamlanmış halledir. Bağımsız bölümün bulunduğu binada her katta 4 daire vardır. Bina batı ?güney cepheli olup ,her iki cephesinde balkonu bulunmaktadır. Dairenin batı cephesinde tam olarak açık olmakla yol seviyesinin kat farkından dolayı batı cephesinde ortalama 1,3 m boşluk bırakılmıştır. Söz konusu daire 4 oda+1 salon +mutfak + wc + banyo +ebeveyn banyosu olan yerdir. Kıymet takdirine konu olan bağımsız bölümün yer döşemeleri salon odası parke ile kaplanmış olup diğer yerler fayans kaplamadır. Wc + banyo +ebeveyn banyosu duvarları seramikle kaplanmıştır.Banyoda duşa kabini ve sıcak su için güneş enerjisi bulunmaktadır.Dairenin ısınma sistemi merkezi katlı yakıtlı kalorifer sistemi ile sağlanmaktadır.Dairenin iç kapıları ahşap olup , giriş kapısı çeliktir. Pencereler pvc doğramadır. Mutfak dolabı ve tezgahı bulunmaktadır.Dairenin iç ve dış boya durumu iyi olup daire içerisindeki odalarda asma tavan mevcuttur.Belediye alt yapı hizmetlerinden faydalanmamaktadır. Su ve elektrik abonelikleri mevcuttur. Dairenin oturum alanı 155 m2 ' dir. Kat irtifaklı ve ruhsatlıdır. Dairenin bulunduğu parsel Toki evlerinin bulunduğu bölgede Kırıkhan Devlet Hastanesinin önünden geçen İsmail Turan Bulvarının diğer tarafında bulunan ve gelişmekte olan yerleşim alanındadır. Kırıkhan Mesire alanına yürüme mesafesindedir.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü : 30/01/2019 günü 16:00 - 16:10 arası
2. Satış Günü : 26/02/2019 günü 16:00 - 16:10 arası
Satış Yeri : KIRIKHAN DENETİM SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜ YENİ MAHALLE RECEP TAYYİP ERDOĞAN BULVARI KIRIKHAN/ HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1044 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/12/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR