KIRIKHAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hatay Kırıkhan'da 3+1 dubleks daire icradan satılıktır

KIRIKHAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00911078
Şehir : Hatay / Kırıkhan
Semt-Mahalle : KARATAŞ MAH. / KIRIKHAN
Oda Sayısı : 3+1
: 300
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 3
Bulunduğu Kat : 8
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 07.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/1202 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.01.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
06.02.2019 11:00
Satış Yeri
:
KIRIKHAN DENETİM SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜ YENİ MAHALLE RECEP TAYYİP ERDOĞAN BULVARI KIRIKHAN / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIRIKHAN
İCRA DAİRESİ
2016/1202 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İli , Kırıkhan İlçesi , Karataş Mahalle , 4818 parsel sayılı B Blok 8. Kat 37 numaralı bağımsız bölüm , dubleks mesken niteliğinde olup , borçlu adına tam hisselidir. Satışa esas olan taşınmaz 3 bloktan oluşan yapı bulunmaktadır. Taşınmaz site içerisindedir. Daire giriş kapısı çeliktir. İç kapılar ahşaptan yapılmış olup pencereler pvc kaplamadır. Daire düblekstir. Alt katta 3 oda 1 salon bulunmaktadır. Yerler seramik kaplamadır. Duvarları sıvalı ve boyalıdır. Bütün odalarda tavana kartonpiyer yapılmıştır. Mutfak , banyo ve wc duvarları fayans kaplamadır. Mutfak dolabı vardır WC alt katdadır.Üst katta yatak odaları bulunmaktadır. Yatak odasında ebeveyn duş vardır. Teras vardır. Elektrik ve su aboneleri mevcuttur. Dairenin bulunduğu bina asansörlüdür. Isınma tipi kaloriferdir. Merkezi konumdadır. Yeni devlet hastanesi ve mesire alanının karşısındadır.Toplu taşıma sorunu bulunmamaktadır. Kat irtifaklıdır. Ruhsatlı ve planlıdır. Belediye alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Bina 3 yaşındadır. Yıllık yıpranma oranı %2 olarak alındığında % 6 yıpranma söz konusudur. Daire ortalama 300 m2' dir.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü : 10/01/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 06/02/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : KIRIKHAN DENETİM SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜ YENİ MAHALLE RECEP TAYYİP ERDOĞAN BULVARI KIRIKHAN / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1202 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/12/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR