İSKENDERUN İCRA DAİRESİ

Hatay İskenderun'da 3+1 daire icradan satılıktır

İSKENDERUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155087
Şehir : Hatay / İskenderun
: 100
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEY 23.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1105 Talimat
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.06.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
23.07.2020 10:00
Satış Yeri
:
İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası - İskenderun Adliyesi Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSKENDERUN
İCRA DAİRESİ
2019/1105 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı ve Özellikleri : Hatay İli İskenderun İlçesi Şevre K.M. Mahallesi 988 Ada 23 Nolu Parsel 697,76 M² olup 1. Kat 4 nolu bağımsız bölüm meskendir. Bina betonarme karkas , ayrık nizam (zemin kat + 4 kat ) 5 kat olarak yapılmıştır. Apartmanın girişi zemin kattan olmaktadır. Binanın her katında 3 daire bulunmaktadır. Bina cephesi sıva üzeri boyalıdır. Boyası solmuştur. Apartman girişinin zemini karo ve merdivenler mozaikten yapılmış , demir korkuluk konulmuştur. Asansör mevcuttur. Bina giriş kapısı demirden yapılmış ,giriş ve merdivenler karo kaplıdır. Bina 25-30 yıllık olup yer yer sıva dökülmeleri bulunmaktadır. Binanın doğalgaz elektrik , su , telefon , kanalizasyon sistemi bulunmakta olup tüm kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır. Mesken binanın güney doğu istikametinde olup yola bakmaktadır. Giriş kapısı çeliktir. Mesken 1 salon , 3 oda , mutfak , banyo ve tuvaletten oluşan dairenin ön ve yan tarafında birer balkon olmak üzere toplam iki adet balkonu vardır. Dairenin duvarları sıvalı ve boyalıdır. Dairenin zemini karo ile kaplanmıştır. Banyo ve tuvalet komple seramik ile kaplanmıştır. Dairenin kapıları ahşap olup pencereler alüminyumdan yapılmış ve muhafaza demirleri konulmuştur. Balkon beton üstüne demir profili korkulukludur. Doğalgaz dairenin ön tarafına kadar gelmişse de daireye alınmamıştır. Daire soba ve klima ile ısınmaktadır. Mutfak alt , üst dolapları bulunmakta olup dolabın üstü mermer kaplıdır. Dairenin net alanı 100,00 m² olup balkon 10,00 m² dir. Hatay 1. İdare Mahkemesinin 2016/446 sayılı kararı gereği planlar iptal edildiğinden söz konusu taşınmaz plansız alanda yeralmaktadır.
Adresi : Mustafa Kemal Mah.Mimar Sinan Bulvarı Cem Köy 1 Sitesi Cem Apt.No.8 Daire 4 İskenderun / HATAY
Yüzölçümü : 687,76 m2
Arsa Payı : 1/15
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 23/06/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 23/07/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası - İskenderun Adliyesi Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1105 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR