İSKENDERUN İCRA DAİRESİ

Hatay İskenderun'da 3+1 daire icradan satılıktır

İSKENDERUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01130483
Şehir : Hatay / Arsuz
Semt-Mahalle : KARAAĞAÇ MAH. / ARSUZ
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

KÖRFEZ 12.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/30492 ESAS
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.03.2020 14:15
İkinci Satış Günü
:
22.04.2020 14:15
Satış Yeri
:
İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası - İskenderun Adliyesi Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSKENDERUN
İCRA DAİRESİ
2019/30492 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Hatay İli, İskenderun İlçesi, KONARLI İMAR Mahalle/Köy, 1851 Ada, 17 Parselde kayıtlı, Zemin Kat 1 Nolu Bağımsız Bölüm sayılı, 144/960 Arsa Pay/Payda, Bağ. Böl. Nitelik Mesken, Ana Taş. Nitelik Arsa, Ana Taş. Yüzölçüm: 768,50 m2 olan taşınmaz.
Önemli Özellikleri : Bina betonarme karkas, ayrık nizam, Zemin Kat+2 kat + çatı katı, toplam 4 kat olarak yapılmıştır. Bina için 30.12.2014 tarihinde Yapı kullanma izin belgesi alınmış, Yapı 5 Yıllıktır. İskenderun merkezine 4 km mesafededir. Binanın cephesi sıva üzeri boyalı ve ısı yalıtımlıdır. Dairenin üç tarafında balkon bulunmakta ve ferforeden korkuluk konulmuştur. Bina merdivenleri mermer kaplıdır. Dış kapı ferforjeden yapılmıştır. Parsel üzerindeki bina dışında etrafı duvarla çevrili bahçe bulunmaktadır. Yapının her katında iki daire bulunmaktadır. Binada asansör bulunmaktadır. Ara parseldir. Binanın elektrik, su telefon kanalizasyon sistemleri bulunmakta olup tüm kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır. Apartmana ait bodrumda otopark yeri bulunmaktadır. Bağımsız Bölüm ise; Apartmanın zemin kat 1 nolu bağımsız bölümüdür. Salon, üç oda, mutfak, banyo ve tuvalet, ebeveyn odasında duşluk ve küçük kiler odası ile dairenin üç tarafını kaplıyan balkon bulunmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapıdır. Dairenin sıvası yapılmış, boyanmamış tavanda kartonpiyer süslemesi ve tavan aydınlatması bulunmaktadır. Dairenin zemini parke ile kaplanmış, mutfak, banyo ve tuvalet komple seramik ile kaplanmıştır. Daire doğal gazlı olup ısınması kombi ile yapılmaktadır. Kapı Amerikan presli kapı ve penceler PVC den yapılmıştır. Pencerelerde PVC den pancur sistemi bulunmaktadır. Mutfakta medefeden alt üst dolabı bulunmakta ve alt tezgahın üzeri mermer döşelidir. net alanı 110,00 m2 ve 24 m2 balkonu bulunmaktadır.
Adresi : Karaağaç Konarlı Mah. Uğur Mumcu Cd. 69. Sk. Deren Apt. No: 11 Daire 1 Arsuz / HATAY
Yüzölçümü : 768,50 m2
Arsa Payı : 144/960
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı içerisinde konut alanı olarak planlanmış olup, 3 kat müsadelidir. Taks: 0,35 ve Kaks: 1,05 tir. Bina yapı ruhsatı mevcut olup, yapı kullanma izin belgesi alınmıştır.
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : AT 2565 SK 28. Md. Gereği Yabancıların Taşınmaz Mal Edinemeyecekleri ve İzin Almadıkça Kiralayamayacakları Bölge İçerisinde Kalmaktadır.
1. Satış Günü : 26/03/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 22/04/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası - İskenderun Adliyesi Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN / HATAY
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/30492 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 08/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR