İSKENDERUN İCRA DAİRESİ

Hatay İskenderun'da 3+1, 120 m² daire icradan satılıktır

İSKENDERUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180603
Şehir : Hatay / İskenderun
Semt-Mahalle : MUSTAFA KEMAL MAH. / MEYDAN
Oda Sayısı : 3+1
: 120

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/546 Talimat
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.08.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
25.09.2020 11:00
Satış Yeri
:
İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası - İskenderun Adliyesi Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSKENDERUN
İCRA DAİRESİ
2018/546 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı ve Özellikleri : Hatay İli , İskenderun İlçesi , 1169 Ada, 56 Parsel, ŞEVRE K.M Mahallesi 3.Kat.9 nolu bağımsız bölüm taşınmaz Mustafa Kemal Mahallesi 583 Sok.Nehir Apt.No.26/3 adresinde bulunmaktadır. Taşınmaz Mustafa Kemal Mahallesinde Dr.Gani Bahadırlı İlköğretim okuluna 100 m , İskenderun Deniz Er Eğitim Alayı'na 250 m , Doğan Petrol'e 300 m mesafededir. Taşınmaz üzerinde 3 katlı betonarme karkas yapı olduğu görülmüştür. 3. Kat. 9 Nolu bağımsız bölüm 3 oda, 1 solan , 1 mutfak , 1 banyo , ve 1 Wc den oluşmaktadır. Yapı yaklaşık 10 yıllık yapıdır. Mutfak dolapları tezgah ve tezgah altı dolapları mevcuttur. Yerler seramik oda zeminleri parke kaplıdır.İç kapılar amerikan panel kapı olup pencereler pvc ' dir. Yapı yaklaşık olarak net 120 m² dir. Tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanabilir durumdadır.
Adresi : Mustafa Kemal Mah.583 Sok.Nehir Apt.No.26/3İskenderun / HATAY
Ana Taş. Yüzölçümü : 388,00 m2
Arsa Payı : 2/18
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 2565 SK.28 Mad.Gereği Yabancıların taşınmaz Mal Edinemiyecekleri ve İzin Almadıkça Kiralayamacakları Bölge İçerisinde kalmaktadır.
1. Satış Günü : 25/08/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 25/09/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası - İskenderun Adliyesi Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/546 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir
.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR