İSKENDERUN İCRA DAİRESİ

Hatay İskenderun'da 2+1 daire icradan satılıktır

İSKENDERUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115778
Şehir : Hatay / İskenderun
Semt-Mahalle : İSMET İNÖNÜ MAH. / MEYDAN
Oda Sayısı : 2+1
: 95
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 15.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/20427 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.03.2020 10:20
İkinci Satış Günü
:
14.04.2020 10:20
Satış Yeri
:
İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası - İskenderun Adliyesi Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSKENDERUN
İCRA DAİRESİ
2019/20427 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Hatay İl, İskenderun İlçe, 957 Ada, 14 Parsel, ŞEVRE K.M Mahalle/Köy, 1. KAT A BLOK 4 NO'LU B.BÖLÜM. Bina zemin +3 normal kattan oluşan bitişik iki bloktan A Bloktur. Bina Şehit Halis Demir Ortaokulunun karşısında bulunmaktadır. Binanın zemini dökme mozaik beton ile kaplıdır. Binanın elektrik, su, telefon, kanalizasyon sistemi bulunmakta olup; tüm kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır. Bina 25 yıllıktır. Mesken A Blokta 1. katta bulunmaktadır. Meskende salon, mutfak, 2 oda, banyo ve WC ile iki adet balkon bulunmaktadır. Mutfakta ayrıca bir oturma alanı da mevcuttur. Meskenin duvarları sıva üstü plastik boyadır. Meskenin genel alanlarda ve odalarda zemini seramik olarak döşenmiştir. Mutfakta tezgah ve dolaplar mevcuttur. Banyo zemini ve duvarları seramiktir. Banyo dolabı mevcuttur. Pencereler PVC, iç kapılar presli Amerikan kapı, dış kapı çeliktir. Pencerelerde ve balkonda demirden muhafaza korkulukları mevcuttur. Taşınmazın brüt kullanımı 95 m2, net alanı ise 85 m2'dir.
Adresi : İsmet İnönü Mahallesi, 723. Sokak, Selvi Apt. A Blok, Kat.1 İskenderun / HATAY
Yüzölçümü : 1.006,00 m2
Arsa Payı : 1/16
İmar Durumu :Taşınmaz 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planında ayrık nizam 5 kat konut alanı olarak planlanmış olup; parselin bir kısmı imar yoluna isabet etmektedir. Yapı ruhsatı ve yapı kullanma izni mevcuttur.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : AT 2565 S.K. 28. Maddesi Gereği Yabancıların Taşınmaz Mal Edinemeyecekleri ve İzin Almadıkça Kiralayamayacaklır Bölge İçerisinde Kalmaktadır.
1. Satış Günü : 17/03/2020 günü 10:20 - 10:25 arası/
2. Satış Günü : 14/04/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası - İskenderun Adliyesi Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN / HATAY
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/20427 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR