DÖRTYOL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hatay Dörtyol'da 80 m² daire icradan satılıktır

DÖRTYOL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153789
Şehir : Hatay / Dörtyol
Semt-Mahalle : KIŞLALAR MAH. / DÖRTYOL
: 80
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

İLK KURŞUN 20.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1299 Talimat
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.06.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
02.07.2020 14:30
Satış Yeri
:
Hatay İli Dörtyol İlçesi Hükümet Konağı Zemin Kat Konferans salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DÖRTYOL
İCRA DAİRESİ
2019/1299 TLMT
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İli, Dörtyol İlçesi, 134 Ada, 136 Parsel, Kışlalar Mah. ,9 Nolu Bağımsız Bölüm olup konu taşınmaz Topoğrafik bakımından düz bir konumdadır.Üzerinde zemin kat +4 normal kat olmak üzere , toplam 5 katlı bir bina bulunmaktadır. Taşınmaz bağımsız bölüm Zemin Kat 9 nolu bağımsız bölümdür. Tüm Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır . 1/1000 uygulama imar planı içerisindedir.,Taşınmaz 80,00 m2 büyüklüğünde olup tek hacimden ibaret içerisinde vc mevcuttur, zemini seramik dış cephe 2 bölümden ibaret olup ,bir kısmı cam profil , giriş kısmı darabalıdır.
Adresi : Hatay İli Dörtyol İlçesi Kışlalar Mah.Dr. Sadık Ahmet Caddesi ,Sanal Sitesi , No:23/ A
Yüzölçümü : 2.177,44 m2
Arsa Payı : 2/56
İmar Durumu : İnşaat tarzı BLOK NİZAMINDA 5 KAT OLARAK PLANLIDIR1/1000 UYGULAMA İMAR PLANI İÇERİSİNDEDİR.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/06/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 02/07/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Hatay İli Dörtyol İlçesi Hükümet Konağı Zemin Kat Konferans salonu -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1299 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR