HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hatay Defne'ne 3+1 daire icradan satılıktır

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00910923
Şehir : Hatay / Defne
Semt-Mahalle : ÇEKMECE MAH. / DEFNE
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

ÖZYURT 07.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/16616 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.01.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
26.02.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ
2018/16616 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı:Hatay İli, Defne İlçesi, Çekmece Mah. 841 ada 8780 parselde kayıtlı 389,20 m2 yüzölçümlü Arsa vasıflı ana taşınmazda 43/389 arsa paylı 1. kat 7 nolu bağımsız bölümdeki Daire nitelikli tam hisseli taşınmazdır.
Ana Gayrimenkul Fiziki Özellikleri: Değerlemeye konu olan taşınmazın bulunduğu bina 3/A yapı sınıfında, ayrık nizamda, 2 bodrum, zemin kat, 2 normal kat ile çatı kat olmak üzere 5 katlı olarak inşa edilmiştir. Defne Tapu Müdürlüğü'nde incelenen bila onay tarihli kat irtifakı projesine göre binanın 2. bodrum katında 1 adet depo, sığınak ve müşterek odunluk, 1.bodrum katında 2 daire,, zemin katında, 1., ve 2. normal katlarda her katta 2'şer adet daire ( 2. Kattaki daireler çatı ile bağlantılı dubleks daire) olmak üzere 9 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.
Binanın dış cephesi ince sıva üzeri plastik boyalı, giriş kapısı camlı demir doğramalı, bina girişi ve merdivenler mermerdir. Binada asansör bulunmamaktadır.
7 Nolu Bağımsız Bölüm Özellikleri: Değerleme konusu 1. kat 7 bağımsız bölüm noludaire nitelikli taşınmaz bina girişine göre sağ cephede yer almakta olup kuzey-doğu-batı cephesindedir.
Projesine göre net alanı 83 m2, brüt alanı ise 110 m2 sahiptir. Taşınmaz antre, salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc, ve 2 balkon hacminden oluşmaktadır. Taşınmazda projesine aykırı olarak balkon hacminin bir kısmı oda kullanımına dahil edilmiştir. Ancak brüt anlamda bir alan kazanımı olmamıştır. Dairenin dış kapısı çelik doğramalı, iç hacim kapıları amerikan ahşap pencereler ise pvc.lidir. Taşınmazda salon ve odaların zemini laminat parkeli duvarlar saten boyalıdır. Taşınmazda lamine kaplı mutfak dolabı ve mermerit tezgah bulunmaktadır.Taşınmazda ısıtma sistemi sobalı olup doğalgaz tesisatı kapıya kadar çekilmiştir.
İmar Durumu: Antakya Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 08.09.2009 tarih ve 13126 sayılı yazısı ve eklerine göre; Çekmece Mahallesinde bulunan 841 ada 8780 numaralı parsel ayrık nizam, 3 kat yapılaşma koşullarına sahiptir.
Adresi : Esentepe Mah.30.Sok. No:6 Daire:7 Antakya/Hatay Defne / HATAY
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 29/01/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 26/02/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/16616 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR