HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hatay Defne'de daire icradan satılıktır

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889871
Şehir : Hatay / Defne
Semt-Mahalle : ÇEKMECE MAH. / DEFNE
Oda Sayısı : 3+1
: 122
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

HATAY ASİ 06.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1175 ESAS
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.12.2018 15:30
İkinci Satış Günü
:
04.01.2019 15:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ
Dosya No: 2018/1175 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Hatay İli Defne İlçesi Çekmece Mah. 71 cilt 7009 sayfa 7406 parselde kayıtlı 409,81m2 yüzölçümlü 4.kat 22 nolu bağımsız bölümdeki kat irtifaklı tam hisseli 80/1404 arsa paylı daire nitelikli taşınmazdır.
Özellikleri : Ana Gayrimenkul Fiziksel Özellikleri: Geometrik olarak dikdörtgen şeklindedir. Söz konusu parsel topografik olarak düz bir yapıya sahip ve yol seviyesinden aşağıdadır. Bina Bodrum + Zemin + 4 kat şeklindedir. Bodrum ve zemin katta işyerleri ve üst katlar meskendir. Her kat 3 daire şeklindedir.Bina çatısız, yalıtımsız ve asansörsüzdür. Isınması sobalıdır. Doğalgaz ana kolon tesisatları çekilmiş, ancak dairelere çekilmemiştir. İç merdiven ve sahanlıkları mozaik ve korkulukları demirdir. Bağımsız Bölüm Bilgileri: 4.Kat 22 nolu bağımsız bölüm doğu ve kuzey cephelidir.Yapı Kullanma İzin Belgesinde daire 122 m2 görünmekte, Daire 3 oda, salon, mutfak, banyo, hol ve wc den ibarettir. Giriş kapıları ahşaptır. Tüm pencere doğramaları ve. Kapılar ahşaptır. Yerler karo mozaik, WC ve banyo duvarları kısmen seramiktir. Seramiklerin bir kısmı dökülmüş vaziyettedir. Mutfak dolabı bulunmayıp, bir kısım raf bulunmaktadır. Tezgâh doğal mermerdir.Doğalgaz çekilmemiştir. Daire oldukça bakımsızdır.
Adresi : Turunçlu Mah. Antakya-Samandağ Yolu Üzeri, Yeni Defne Kaymakamlığı Karşısı, Kar -1 Apt, No:3 4. Kat 22 Nolu DaireAntakya / HATAY
İmar Durumu : Defne Belediye Başkanlığının 10/08/2018 tarih 5055 sayılı yazısı dosyamızdadır.
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 06/12/2018 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 04/01/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1175 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/10/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR