HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hatay Defne'de 99 m2 daire icradan satılıktır

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889798
Şehir : Hatay / Defne
Semt-Mahalle : AŞAĞIOKÇULAR MAH. / DEFNE
Oda Sayısı : 3+1
: 99
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HATAY SÖZ 06.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/16651 ESAS
Muhammen Bedeli
:
172,450 TL
Birinci Satış Günü
:
06.12.2018 15:15
İkinci Satış Günü
:
04.01.2019 15:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ
Dosya No: 2018/16651 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Hatay İli Defne İlçesi Aşağıokçular Mah. 6 cilt 586 sayfa 118 ada 14 parselde kayıtlı 567,85m2 yüzölçümlü 2.Bodrum kat 1 nolu bağımsız bölümdeki 2/46 arsa paylı kat irtifaklı tam hisseli mesken nitelikli taşınmazdır.
Özellikleri : Ana Gayrimenkulün Özellikleri: Söz konusu taşınmazın yer aldığı bina 2 borum kat + zemin kat+3 adet normal kat + çatı katından ibaret ve betonarme karkas niteliğindedir. Dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Bina asansörlü ve doğalgaz kombilidir. Merdivenler mermer kaplamalıdır. Demir dış kaplıdır. Yapı yaklaşık 10 yıllıktır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Yaklaşık Maliyetleri Hakkında Tebliğe göre 3. Sınıf B Grubu yapılardandır. Yapı 10 yıllık olup, yıpranma payı %10 civarındadır. Elektrik, yol, su vs. tüm belediye ve altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın çevresi muhtelif katta yapılar ile tamamen yapılaşmıştır. 2.Bodrum Kat 1 Nolu Bağımsız Bölümün Özellikleri: Söz konusu taşınmaz, apartmanın 2.bodrum katında yer almaktadır. 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, wc ve holden ibarettir. Çelik dış kapılı, pvc pencerelidir. İç kapılar ahşap doğramadır. Sıvalı ve boyalıdır. Yerler seramik döşeme kaplaması ile kaplıdır. Banyo ve wc duvarlarıtavana kadar seramik kaplamalıdır. Mutfak dolapları laminant ve tezgâhları suni mermerdir. Daire net alanı 99m2'dir.
Adresi : Aşağıokçular Mah. Lazkiye Cad. Seferoğlu Apt. No:26 Bodrum Kat İç Kapı No:1 Defne / HATAY
İmar Durumu : Defne Belediye Başkanlığının 15/08/2018 tarih 5146 sayılı yazısı dosyamızdadır.
Kıymeti : 172.450,60 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 06/12/2018 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 04/01/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/16651 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/10/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR