HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hatay Defne'de 3+1 daire icradan satılıktır

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154570
Şehir : Hatay / Defne
Semt-Mahalle : ARMUTLU MAH. / DEFNE
Oda Sayısı : 3+1
: 113
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ÖZYURT 21.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/36197 Esas
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.06.2020 15:30
İkinci Satış Günü
:
30.06.2020 15:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.HATAY İCRA DAİRESİ
2019/36197 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Hatay İli, Defne İlçesi, Armutlu/Armutlu Mahallesi, Haci Durmuş Ayni Köy Mevkii, 513 Ada, 4 Parsel, A Blok, 4.üncü Kat, 21 No'lu Bağımsız Bölüm, Arsa Nitelikli Ana Taşınmazda, 10/648 Arsa Paylı, 2.564,94m² Yüzölçümlü, Tam Hisseli'Mesken' Nitelikli Taşınmaz Satışa Konu Edilecektir.
Gayrimenkule Ulaşım veYol Tarifi: Defne İlçesi, Armutlu Mahallesinde, asfalt yoluna cepheli, Nimet Fahri Öksüz Anadolu Lisesi Turizm Lisesi 261 metre, Hatay Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü 437 metre, Armutlu Semt Pazarı 217 metre, Hatay Büyükşehir Belediyesi 747 metre mesafededir. Bölge Sosyo ekonomik açıdan orta-üst düzey gelir gurubuna hitap eden yerleşim bölgesi olarak gelişmiştir. Planlı yapılaşmaya sahip olan bölgenin(yol, su, elektrik, kanalizasyon)alt yapısı tamamlanmıştır.
Ana Gayrimenkul Fiziki Özellikleri : Değerleme konu olan taşınmazın bulunduğu bina 3-B yapı sınıfında Blok nizamda 2B+Z+5Normal kat olarak inşa edilmiştir. Toplamda 8 katlıdır. Dış cephesi sıvalı ve Eski tip kaleterasitlidir. Ana merdiven mermer kaplamalı korkulukludur. Bina girişi ferforje demir doğramadır. Asansörlüdür. Doğalgaz tesisatı mevcuttur.
21 Nolu Bağımsız Bölümün Özellikleri : Değerleme konusu iki bloktan oluşmaktadır. 4.kat 21 b.b mesken niteliğindedir. 4.katta A Blokta yer almaktadır. Etrafında ayrık nizamda yapılar yer almaktadır.
Projesine göre (Netalanı 113m2, Brüt alanı 130m2) ye sahiptir. 3 oda 1 salon mutfak banyo hol-antre, wc-, lvb, 2 Balkon hacimlerinden ibarettir. Daire güneydoğu cephelidir. Odaların yerleri seramik döşenmiştir. Tavanlar kartonpiyerlidir. Odalarda duvarlar plastik boyalıdır. Islak hacimlerde seramiktir. Mutfak tezgahı suni mermer dolapları lake ve mdf dir. Isınma sistemi doğalgazdır.
Adresi :Armutlu Mah. Hacı Durmuş Sok. Kuseyri Sitesi A-Blok No:15 Kat:4 Defne/HATAY
İmar Durumu : Defne Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 10/12/2019 tarih ve 6392 sayılı ve yazısı eklerine göre Hatay İli, Defne İlçesi, Armutlu mahallesi 513 ada, 4 Parsel numaralı parsel imar planı alanı içerisinde bulunduğu BL-6 kat imarlıdır. 3-B grubudur.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 02/06/2020 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 30/06/2020 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/36197 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR