HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hatay Defne'de 235 m² dubleks daire icradan satılıktır

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01199372
Şehir : Hatay / Defne
Semt-Mahalle : AKDENİZ MAH. / DEFNE
: 235
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 26.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/23634
Muhammen Bedeli
:
360,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.09.2020 13:45
İkinci Satış Günü
:
21.10.2020 13:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.HATAY
İCRA DAİRESİ
2019/23634 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
TAPU KAYDI: Hatay ili defne ilçesi Akdeniz mah Kabu mevkii 542 ada 8 parsel de kayıtlı arsa nitelikli1563,03 m² ana taşınmazda6/130 arsa paylı 5.çatı katı 26 nolu dubleks daire nitelikli Bağımsız bölüm
ANA GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ:Söz konusu ana gayrimenkul 2 caddeye de cephesi olan 4 cepheli ayrık nizam binadır.
Bitişik 2 bloktan oluşan bina betonarmedir.Bina bodrum, zemin, 4 normal kat, 1 dubleks kattan oluşmaktadır.Bina betonarme binadır, çift asansör ve 3 ayrı merdiven mevcuttur.Binanın dış cephesi sıva üstü boyadır.Binanın iç duvarları mermer üstü boyadır, merdivenler ve sahanlıklar mermer kaplamadır.Dış kapı ve merdiven korkulukları demirdendir.Binada doğalgaz mevcuttur.Çevresinde yerleşim yerleri bulunmaktadır.Bina yaklaşık 14 yıllıktır.Bina belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır.
BAĞIMSIZ BÖLÜMÜN ÖZELLİKLERİ: Daire binanın 5. katında bulunan 26 noludubleks bağımsız bölümdür.Arka cepheye bakmaktadır. Alt katta, Mutfak, salon,oturma odası,3 yatak odası ve banyo ve WC den oluşmaktadır.3 balkon vardır.Üst katta, 3 oda, WC ve banyo vardır. Mimari planda olmayan, çatı altındaki alan daireye katılarak büyük bir salona dönüştürülmüştür. 2 balkon vardır Alt Kat net kullanım alanı, 135 m2, Üst Kat net kullanım 100 alanı,Toplam net kullanım alanı 235 m2 dir.Yatak odalarının duvarları sıva üstü boyadır, Genel olarak odaların yerleri parke kaplamadır.Giriş holü ve antre alan duvar kağıdı yapılmıştır. Mutfak, salon ve üst kata çıkan merdivenin duvarları alçı-dekoratif boya yapılmıştır. Isınma doğalgaz kombi ile sağlanmaktadır. Dairenin ana kapısı çelik, iç kapılar presli ahşap ve pencereler PVC dir.Alt-üst mutfak dolapları mevcuttur. Mutfak dolapları arası seramik kaplama mevcuttur.
Banyo ve WC yerleri ve duvarları komple seramik kaplamadır.Belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır.
ADRES BİLGİLERİ: Hatay İli, Defne İlçesi,Akdeniz Mahallesi, 542/8 nolu parseldeki 5. Kat 26 nolu bağımsız bölümün adresi,
Akdeniz Mahallesi, Şükrü Güçlü Bulvarı Defne/Hatay
İMAR DURUMU:Dosyada bulunan, T.C. Defne Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü?nün 24.10.2019 tarih ve sayılı yazısında, Hatay İli, Defne İlçesi,Akdeniz Mahallesi, 542/8 nolu parsele ait imar planında ayrık nizam 5 kat müsaadelidir.
Kıymeti : 360.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 16/09/2020 günü 13:45 - 13:50 arası
2. Satış Günü : 21/10/2020 günü 13:45 - 13:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/23634 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR