HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hatay Defne'de 2+1 daire icradan satılıktır

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00890924
Şehir : Hatay / Antakya
Semt-Mahalle : ESENLİK MAH. / ESENTEPE
Oda Sayısı : 2+1
: 115
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ANTAKYA TOPLUMCU HALK 08.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/532 ESAS
Muhammen Bedeli
:
145,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.01.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
13.02.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ
2017/532 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu kaydı :Hatay ili Defne ilçesi Çekmece mahmahferi mevkii 1349 parselsayılı arsa nitelikli ana taşınmazda12/180 arsa paylı daire nitelikli 2. kat 6 nolu tam hisseli Bağımsız bölüm
Parselin Fiziki Özellikleri: Geometrik olarak dikdörtgen şeklindedir. Söz konusu parsel topografik olarak düz olup, yol seviyesindedir.
Ana Gayrimenkul Fiziksel Özellikleri:Bina Bodrum+ Zemin+ 6 kat +Çatıarapiyesi şeklindedir. Bodrum kat sığınak, depo, otopark, zemin katta 2 işyeri ve her katta iki daire son kat dublekstir. Bina asansörlü, yalıtımlı ve çatılıdır. Isıtması kombilidir.Dış kapı ve merdiven korkulukları demirdir. Merdiven ve sahanlıklar mermer kaplamadır. Toplam inşaat alanı 1757 m2 dir. Bina 10 yıllık olup, 3 B yapı sınıfıdır.
Bağımsız Bölüm Bilgileri: Cephesi Doğu, Güney ve kuzey yönündedir. 2. katta olan daire Salon, mutfak, 2 oda, Banyo, WC ve antre ibarettir. Yerler seramik,banyo ve WC duvarları tavana kadar seramiktir. Pencereler PVC, kapılar paneldir. Mutfak alt ve üst tezgahı laminat, tezgah suni mermerdir. Dış kapılar çelik kapıdır. Dairenin toplan alanı 115 m2 dir. Temiz ve bakımlıdır.
Adres Bilgileri: Hatay İli, Antakya İlçesi, Esenlik Mahallesi, Adnan Menderes Cad. 2. Melek Sok. Ataş Apt. No:1
İmar Durumu : Antakya Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 02.02.2017 tarih ve 825 sayılı yazısında; Antakya Belediyesi, Çekmece Mahallesi sınırlarında bulunan 1349 parsel 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı içerisinde, Blok Yapı Nizamında, 7 katlı, mesken bölgesine rastladığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 145.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 16/01/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 13/02/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/532 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/10/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR