İSKENDERUN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hatay Belen'de 2+1 daire icradan satılıktır

İSKENDERUN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00887686
Şehir : Hatay / Belen
Semt-Mahalle : SARIMAZI MAH. / BELEN
Oda Sayısı : 2+1
: 60
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

GÖRÜNTÜ 03.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/54116 ESAS
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
05.02.2019 15:00
Satış Yeri
:
İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası-Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSKENDERUN
İCRA DAİRESİ
2016/54116 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Özellikleri : Hatay İl, Belen İlçe, 888 Parsel, BELEN Mahalle, SARIMAZI Mevkii, 6 Nolu Bağımsız Bölüm, Parsel üzerinde fiili durumda, bodrum+zemin+5 katlı betonarme karkas olarak yapılmış mesken olarak kullanılmakta olan bina bulunmaktadır.Taşınmaz tapu kaydında arsa vasfında olduğu ve 2012 tarihli yapı kullanım ruhsatı olduğu, kat irtifakı yapıldığı ve tapu kaydına işlendiği ancak kat mülkiyetine geçilmediği tespit edilmiştir.Satışa esas taşınmazın bulunduğu binanın 1.kat 6 nolu bağımsız bölümü 2 oda+salon+mutfak ile müştemilatlı olup dış kapı çelik kapı, pencereler pvc, kapılar amerikan ahşap kapı, yerler seramik ve ahşap kaplı, ıslak hacim yerler seramik, duvarlar fayans kaplı, mutfak hazır mutfak tezgah altı ve üstü dolaplı, tezgah suni mermer olup, imalatlar 1.sınıf malzeme ve işçilikle isteğe göre dizayn edilmiştir.Belen ilçe merkezi sınırlarında, İskenderun merkeze 5-6 km mesafededir.Taşınmaz net olarak takriben 60,00 m2 dir.
Adresi :Belen Mah., Şehiahmut Açıl M Cad., Çiğdem Sok, Kasapbaşı Apt.,No:2 K:1 D:6 Belen / HATAY
Yüzölçümü : 525,00 m2 Arsa Payı : 16/524
İmar Durumu :1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planında bitişik nizam 5 kat ticari+konut olarak planlanmıştır.
Kıymeti : 110.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 2565 S.Y. 28.MAD. GEREĞİ; YABANCILARIN TAŞINMAZ MAL EDİNEMEYECEKLERİ VS. ALAN İÇİNDE KALMAKTADIR.
1. Satış Günü : 08/01/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 05/02/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası-Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN / HATAY
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/54116 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR