İSKENDERUN İCRA DAİRESİ

Hatay Belen'de 120 m² dubleks daire icradan satılıktır

İSKENDERUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076487
Şehir : Hatay / Belen
Semt-Mahalle : SARIMAZI MAH. / BELEN
Oda Sayısı : 3+1
: 139
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Çatı Katı
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 05.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/4045 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
231,635 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
06.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası - İskenderun Adliyesi Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSKENDERUN
İCRA DAİRESİ
2016/4045 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İl, Belen İlçe, 7899 Parsel, Belen Mahalle/Köy, 8 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz konum itibariyle antakya-iskenderun karayoluna 150 m mesafededir. 2 kat +çatı arası piyesinde güney yönlü dairedir. Taşınmaz yapı ruhsatı eki onaylı projesinde alt katta 3 oda salon mutfak tuvalet lavabo ebeveyn duş lavabo ve 2 balkon üst katta 2 oda ve holdan müteşekkil 120 m2 net 139 m2 brüt alan olarak planlanmıştır.Mevcut durumda terasta çatı katı olarak planlanan alanlar arka kısmı açık teras ön kısmı ise açık teras yapılıp ve cepheleri kapatılarak daireye dahil edilmek suretiyle ters dubleks olarak alt katta 3 oda banyo ve tuvaletten üst katta salon amerikan mutfak tuvalet lavabo ve teraslardan ibarettir.Parsel üzerinde 4 katlı bina var, meskun mahal içinde yer alıyor ve tüm belediye hizmetlerinden yararlanmakta. Taşınmaz Yeşil Ada Sitesi içinde konut olarak kullanılmakta.Dış kapısı çelik kapı iç mekan kullanan kişilerin durumuna göre dizayn ve dekor edilmiş. pencereler PVC olarak yapılmış. Dış cephe ısı yalıtımlı, sıva üzeri dış cephe boyası ile boyalı, 1. sınıf malzeme ve işçilik kullanılmış. (5582 Sayılı Yasa'nın 35. Maddesi İle 3065 Sayılı K.D.V. Kanunu'nun 17. Maddesinin 4. Fıkrasının ş bendi gereği tüm katılımcılar KDV'den muaftır)
Adresi : Sarımazı Mah. Spor Sk. No:64 Kat:2 Daire:8 Belen / HATAY
Yüzölçümü : 488,61 m2
Arsa Payı : 139/922
İmar Durumu : Ayrık nizam 3 kat olarak planlanmıştır. Binanın yapı ruhsatı bulunmaktadır.
Kıymeti : 231.635,54 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler :Yabancıların taşınmaz mal edinemeyecekleri ve izin almadıkça kiralayamayacakları bölge içerisinde yer almaktadır.
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 06/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası - İskenderun Adliyesi Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/4045 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR