İSKENDERUN İCRA DAİRESİ

Hatay Arsuz'da 5+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

İSKENDERUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01198391
Şehir : Hatay / Arsuz
Semt-Mahalle : NARDÜZÜ MAH. / ARSUZ
Oda Sayısı : 5+1
: 174
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

ESİN 29.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/110 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
275,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.09.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
23.10.2020 10:00
Satış Yeri
:
İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası - İskenderun Adliyesi Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSKENDERUN İCRA DAİRESİ
2019/110 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İl, Arsuz İlçe, 573 Ada, 1 Parsel, NARDÜZÜ Mahalle/Köy, 15 Nolu Bağımsız Bölüm Dosya içinde bulunan bilirkişi raporuna göre; Taşınmazın bulunduğu sitenin 4 bloktan oluştuğu, Satışa konu taşınmazın A Blokta bulunduğu, A Bloğun kaba inşaatının tamamen ve ince inşaatının kısmen tamamlanmış olduğu, bir kısım yol ve otopark alanlarının betonarme imalatının yapıldığı,çevre düzenlemesinin yapılmamış olduğu, Taşınmazın 5 oda, 1 salon, 2 banyo, kiler, wc ve 3 balkondan oluştuğu, Balkonlardan birinin, cam balkon ve mutfaktan ibaret olduğu, Giyinme bölümünün bulunduğu, İnce işçiliğinin yarım kaldığı, Yerlerin çıplak beton, tavanların asma tavan olduğu, boyasız olduğu,, banyo ve wc armatürlerinin olmadığı,dış kapının çelik kapı, iç kapıların takılı olmadığı, Apartmanda asansörün takılı olmadığı, 194,50 m2 alanlı olduğu,Tamamlanma oranı %80 olduğu,alt yapı ve üst yapı sorununun bulunmadığı, Belediye hizmetlerinin tümünden yararlandığı bildirilmiştir.
Adresi : Nardüzü Mah. Altın Vadi Sitesi A Blok. Daire No:15 Arsuz / HATAY
Yüzölçümü : 22.468,92 m2
Arsa Payı : 195/84957
İmar Durumu : Dosyasındadır.
Kıymeti : 275.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 23/09/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 23/10/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası - İskenderun Adliyesi Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İl, Arsuz İlçe, 573 Ada, 1 Parsel, NARDÜZÜ Mahalle/Köy, 16 Nolu Bağımsız Bölüm Dosya içinde bulunan bilirkişi raporuna göre; Taşınmazın bulunduğu sitenin 4 bloktan oluştuğu, Satışa konu taşınmazın A Blokta bulunduğu, A Bloğun kaba inşaatının tamamen ve ince inşaatının kısmen tamamlanmış olduğu, bir kısım yol ve otopark alanlarının betonarme imalatının yapıldığı,çevre düzenlemesinin yapılmamış olduğu, Taşınmazın 3 oda, 1 salon, 2 banyo, kiler, wc ve 3 balkondan oluştuğu, Balkonlardan birinin, cam balkon ve mutfaktan ibaret olduğu, Giyinme bölümünün bulunduğu, İnce işçiliğinin yarım kaldığı, Yerlerin çıplak beton, tavanların asma tavan olduğu, boyasız olduğu,, banyo ve wc armatürlerinin olmadığı,dış kapının çelik kapı, iç kapıların takılı olmadığı, Apartmanda asansörün takılı olmadığı, 174,50 m2 alanlı olduğu,Tamamlanma oranı %91 olduğu,alt yapı ve üst yapı sorununun bulunmadığı, Belediye hizmetlerinin tümünden yararlandığı bildirilmiştir.
Adresi : Nardüzü Mah. Altınvadi Sitesi A BlokNo:16 ArsuzArsuz / HATAY
Yüzölçümü : 22.468,92 m2 Arsa Payı : 176/84957 İmar Durumu : Dosyasındadır.
Kıymeti : 280.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 23/09/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 23/10/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası - İskenderun Adliyesi Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/110 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR