İSKENDERUN İCRA DAİRESİ

Hatay Arsuz'da 100 m² dubleks mesken icradan satılıktır

İSKENDERUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01187687
Şehir : Hatay / Arsuz
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 2

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 10.07.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/27647 ESAS
Muhammen Bedeli
:
325,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.09.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
15.10.2020 14:00
Satış Yeri
:
İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası - PTT Yanı İSKENDERUN / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSKENDERUN İCRA DAİRESİ
2019/27647 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
1 NO'LU TAŞINMAZIN

Kaydı ve Özellikleri : Hatay İli, Arsuz İlçesi, Çengen K.M Mahallesi, 1790 Parsel, Zemin Kat 96 96 Nolu Bağımsız Bölüm sayılı Bağ. Böl. Nitelik Mesken-Dubleks olan Taşınmaz, 3 oda, 2 banyo, 1 wc, mutfak, 1. kat terası, giriş terası ve çevresi müstakil bahçedir. yüzölçümü net 100 m²dir, salon, odalar ve koridorların tamamı seramik kaplıdır, mutfak, banyo, wc ve balkon döşemeleri seramik ile kaplıdır, mutfak dolabı bulunmaktadır. mutfak tezgahı mermer ve tezgah arası seramik kaplıdır, güneş enerji sistemi mevcuttur, dış kapı çelik kapılıdır, iç kapılar amerikan panel kapılıdır, pencereler çift camlı pvcdir, iç duvarmar alçı sıva üstü plastik boyalıdır. iç boyası bazı mahallerde yeni görünümlü olup, bazı odaların duvarlarında ise rutubet kaynaklı şişmeler vardır, ısınma klima ile yapılmaktadır, 1. kat terası alüminyum korkulukludur. iç merdiven basamakları mermer, korkulukları alimünyumdur, müstakil alan panel çit ile çevrilidir, 1. kat üstü şıngıl kaplamalı ahşap çatıdır, dış cephede mantolama ve dekoratif söve bulunmaktadır, konum olarak deniz ve doğü manzaralıdır. Parselin emsallerinin birim m² değeri 500 TL/m²dir. Dubleks meskenin 159.896,46 TL lik Arsa değeri dahil 325.000 TL'dir
Adresi : Çengen(Aşağıkepirce) Mahallesi Ceren Sitesi Bina no: 96 Arsuz/Hatay
Ana Taşınmaz Yüzölçümü : 31.959,50 m2 Arsa Payı : 1/99
İmar Durumu : Parsel 1/1000 ölçekli imar planında konut alanı olarak planlanmıştır.
Kıymeti : 325.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki Gibidir (Tapu Kaydı Dosyada)
1. Satış Günü : 15/09/2020 günü 14:00 - 14:05 arası 2. Satış Günü : 15/10/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası - PTT Yanı İSKENDERUN / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olunur.7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/27647 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 07/07/2020

Ömer MERCAN
İcra Müdür Yardımcısı
110395
e-imzalıdır

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR