HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hatay Antakya'da dubleks daire icradan satılıktır

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01189614
Şehir : Hatay / Antakya
Semt-Mahalle : ODABAŞI MAH. / HARAPARASI
: 191
Bulunduğu Kat : Çatı Katı
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 11.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1355 Talimat
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.09.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
09.10.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ
Dosya No: 2019/1355 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Hatay İli Antakya İlçesi Odabaşı/Ürgenpaşa Mah. 50 cilt 4902 sayfa 1956 ada 10 parselde kayıtlı 490,71m2 yüzölçümlü 3.kat çatı ara piyesi katı 7 nolu bağımsız bölümdeki 83/490 arsa paylı tam hisseli dubleks daire nitelikli taşınmazdır.
Özellikleri : Söz konusu taşınmazın yer aldığı bina bodrum kat+zemin kat+3 adet normal kat+çatı ara piyesinden ibaret ve betonarme karkas niteliğindedir. Dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Merdivenler mermer kaplamalıdır. Demir dış kaplıdır. Asansör bulunmaktadır. Yapı yaklaşık 4 yaşlarındadır. İçi ve dışı sıvalı ve boyalıdır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Yaklaşık Maliyetleri Hakkında Tebliğe göre 3. Sınıf B Grubu yapılardandır. Aşınma payı yaklaşık olarak %4 civarındadır. 3.Kat+Çatıara Piyesi 7 Nolu Bağımsız Bölümün Özellikleri: Söz konusu taşınmaz, apartmanın 3.kat+çatı ara piyesinde yer almaktadır. Konut olarak kullanılmaktadır. Her katında 2 oda, 1 salon, mutfak, banyo, wc ve holden bulunmaktadır. Çelik dış kapılıdır. İç kapıları ahşap panel ve pencereleri pvc doğramalıdır. Yerleri salon hariç seramik döşeme kaplaması ile kaplıdır. Salonun yerleri laminant parke döşelidir. Banyo ve wc duvarları tavana kadar seramik döşelidir. İçi ve dışı sıvalı ve boyalıdır. Isınma doğalgaz kombi ile sağlanmaktadır. Mutfak dolapları laminant ve tezgâhları suni mermerdir. Daire alanı net 191m2'dir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Yaklaşık Maliyetleri Hakkında Tebliğ uyarınca 3. Sınıf B Grubu yapılardandır. Yapı 4 yıllık olup, yıpranma payı %4 civarındadır.
Adresi : Odabaşı/Ürgenpaşa Mah. 50.Sk. Kısa Apt. Dış Kapı No:19 3.Kat 7 Nolu Daire Antakya / HATAY
İmar Durumu : Antakya Belediye Başkanlığının 13/01/020 tarih 869 sayılı yazısı dosyamızdadır.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 10/09/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 09/10/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1355 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR