HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hatay/Antakya'da daire icradan satılıktır

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00994313
Şehir : Hatay / Antakya
Semt-Mahalle : ÜRGEN PAŞA MAH. / KANATLI
Oda Sayısı : 6+1
: 320
Bulunduğu Kat : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 11.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1789 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.07.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
09.08.2019 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ
Dosya No: 2017/1789 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Tapu kaydı : Hatay İli Antakya İlçesi Odabaşı/Ürgenpaşa Mah. 36 cilt 3511 sayfa 1954 ada 3 parselde kayıtlı 778,79 m2 yüzölçümlü 6+çatı ara piyesi katı 14 nolu bağımsız bölümdeki 74/779 arsa paylı kat irtifaklı tam hisseli dubleks daire nitelikli taşınmazdır.
Özellikleri : Taşınmaz İnönü Bulvarı kavşağının doğusunda ve yaklaşık 50 metre mesafede, Antakya Nüfus dairesinin karşısında yer almaktadır. Antakya Belediyesi sınırlarında bulunmakta olup her türlü belediye hizmetinden faydalanmaktadır. Antakya'nın en işlek caddelerinden biri olan 75.yılı bulvarına cephelidir. Etrafı iskan halde değişik yapı niteliğinde inşa edilmiş binalarla çevrili olup, konut+ticari alan içerisindedir. Antakya'nın konut olarak hızlı gelişen konut alanı içerisinde kalmaktadır. Taşınmaz üzerinde zemin katı işyeri, diğer katları 2 daireden ibaret bodrum+zemin+6 normal kat+çatı piyesi olarak betonarme karkas yapı niteliğinde inşa edilmiş yapının güneydoğu cephesinde yer almaktadır. Yapı asansörlü ve doğalgaz ısıtmalıdır. Daire tapu kaydında her ne kadar dubleks daire olarak görünüyorsa da kesif tarihi itibariyle fiilen taksim yapılarak iki kat arasındaki dubleks merdiven kaldırılmak ve çatı piyesi kapatılmak suretiyle, her katı salon, 3 oda, mutfak, banyo ve tuvalet olarak tanzim edilerek iki ayrı daire olarak kullanılmakta olduğu görülmüştür. Ruhsatlı projesinde ise dubleks dairenin alt katının salon, 3 oda, mutfak, banyo ve tuvalet, üst katında ise 3 oda, banyo ve çatı piyesi mevcuttur. Yerler kısmen parke, kısmen seramik döşeli, duvarlar sıvalı, boyalı ve pvc doğramalıdır. Alt katının 160m2, çatı piyesi dahil toplam daire alanı 320m2'dir. Elektrik ve suyu mevcuttur.
Adresi : Ürgenpaşa Mah. 75.Yıl Bulvarı Yazgülü Apt. 6.Kat 14 Nolu Daire, Apt. No:47 Antakya / HATAY
İmar Durumu : Antakya Belediye Başkanlığının 03/01/2017 tarih 42 sayılı yazısı dosyamızdadır.
Kıymeti : 500.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 11/07/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 09/08/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1789 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/05/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR