HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hatay Antakya'da 40 m² 1+1 daire icradan satılıktır

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01156517
Şehir : Hatay / Antakya
Semt-Mahalle : ZÜLÜFLÜHAN MAH. / HARAPARASI
: 40
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 13
Yayınlandığı Gazeteler

HATAY ZAFER 02.04.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/36071 Esas
Muhammen Bedeli
:
87,500 TL
Birinci Satış Günü
:
21.05.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
19.06.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ
Dosya No: 2019/36071 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Hatay İli Antakya İlçesi Zülüflühan Mah. 23 cilt 2257 sayfa 110 ada 35 parselde kayıtlı 672,27m2 yüzölçümlü 1.kat 13 nolu bağımsız bölümdeki 27/670 arsa paylı tam hisseli daire nitelikli taşınmazdır.

Özellikleri : Taşınmaz Zülüflühan Mahallesi yerleşim alanı içinde kalmaktadır. Şefik Seyfettin Bulvarına cepheli vaziyettedir. Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Sökmen Kampüsü giriş kapısına yaklaşık 450m mesafededir. Elektrik, yol, su vs. tüm belediye ve altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın çevresi muhtelif katta yapılar ve öğrenci apartları ile tamamen yapılaşmıştır. Parsel üzerinde bodrum kat + zemin kat + 3 adet normal kattan ibaret ve betonarme karkas niteliğinde bir adet bina yer almaktadır. Dava konusu taşınmaz binanın 1. katında yer almaktadır. Binanın normal katlarının her birinde 8 adet daire yer almaktadır. Merdivenleri ve koridorları mermer kaplamalıdır. Demir dış kaplıdır. Dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Yapı yaklaşık 4 yaşlarındadır. 1.Kat 13 Nolu Bağımsız Bölümün Özellikleri: Söz konusu taşınmaz, apartmanın 1. katında yer almaktadır. Daire 1 oda, 1 salon, mutfak ve banyo/wc'den ibarettir. Daire dış kapısı çelik ve iç kapıları ahşap paneldir. PVC pencerelidir. Sıvalı ve boyalıdır. Yerler seramik döşeme kaplaması ile kaplıdır. Mutfak dolapları laminant ve tezgâhları suni mermerdir. Isınma kalorifer ile sağlanmaktadır. Daire alanı net 40,43 m2'dir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Yaklaşık Maliyetleri Hakkında Tebliğ uyarınca 3. Sınıf B Grubu yapılardandır. Yapı 4 yıllık olup, yıpranma payı %4 civarındadır.
Adresi : Zülüflühan Mah. Şefik Seyfettin Bulvarı Esat Simge Apt. 1.Kat 13 Nolu Daire Antakya / HATAY
İmar Durumu : Antakya Belediye Başkanlığının 05/12/2019 tarih 18672 sayılı yazısı dosyamızdadır.
Kıymeti : 87.500,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaftır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 21/05/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 19/06/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/36071 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR