HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hatay Antakya'da 4+1, 156 m² daire icradan satılıktır

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076939
Şehir : Hatay / Antakya
Semt-Mahalle : CEBRAİL MAH. / KANATLI
Oda Sayısı : 4+1
: 156
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 04.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3922 ESAS
Muhammen Bedeli
:
600,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
17.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ
2018/3922 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Hatay İli Antakya İlçesi 1.Mıntıka/Cebrail Mah. Cebrail Tepesi Mevki 2034 Ada 14 Parselde Kayıtlı, 611,95 m2 Yüzölçümlü, 'Tarla' Nitelikli Ana Taşınmazda 2. Kat 9 Nolu Bağımsız Bölümdeki, 49/615 Arsa Paylı, Kat İrtifaklı, Tam Hisseli, 'DAİRE' Nitelikli Taşınmaz Satışa Çıkmaktadır.
Ana Gayrimenkul Fiziksel Özellikleri: Geometrik olarak dikdörtgen şeklindedir. Söz konusu parsel topografik olarak eğimli bir yapıya sahip olup, yol seviyesinden aşağıdadır. Bina 2 Bodrum +Zemin +4 kat+ çatı piyesi şeklindedir. Her katta 2 dairedir. Bina çatılı, asansörlü ve yalıtımlıdır. Bina merdivenleri ve sahanlıklar mermerdir. Bina 2011 yılı ruhsatlı olup, % 5 yıpranma düşülecektir. 3B yapı sınıfındadır. Bölge sosyo ekonomik açıdan orta ve üst gelir düzeyi gurubuna hitap eden yerleşim bölgesindedir. Bölgede teknik altyapı ve belediye hizmetleri tamdır.
Bağımsız Bölüm Bilgileri: 2. Kat 9 nolu bağımsız bölüm, Doğu, Batı ve Güney cephesi bulunmaktadır. Salon, Mutfak, 4 Oda, Banyo ve WC şeklindedir. Yerler oda ve salonda laminat parke,diğer yerlerde seramiktir. Banyo ve WC duvarları tavana kadar seramiktir. Pencere Doğramaları PVC, kapılar paneldir. Mutfak Laminat ve tezgâh doğal granittir. Dış kapı çelik kapıdır.Isınması doğalgaz kombilidir. Yapı kullanma izin belgesine göre Daire 156 m2 dir.
İmar Durumu: Antakya Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 02.04.2018 tarih ve 2180 sayılı yazısında; Antakya Belediyesi, 1.Mıntıka/Cebrail Mahallesi,2034 Ada 14 (eski 273 Ada 182) nolu parsele ait 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı örneği ile Yapı Ruhsat Belgesi ve Mimari Proje Örneği gönderildiği belirtilmiştir. Bu belgelere göre binanın Ayrık Yapı Nizamında, 5 katlı mesken bölgesinde olduğu belirtilmiştir.
Adresi : Cebrail Mahallesi, Karaoğlanoğlu Cad. Buğdaycıgil Apt. No: 40 Kat:2/9 Antakya/Hatay
Kıymeti : 600.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 21/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 17/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3922 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/10/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR