HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hatay Antakya'da 3+1 daire icradan satılıktır

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01131958
Şehir : Hatay / Antakya
Semt-Mahalle : ODABAŞI MAH. / HARAPARASI
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

HATAY ASİ 14.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/524 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.04.2020 15:15
İkinci Satış Günü
:
13.05.2020 15:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ
Dosya No: 2019/524 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Hatay İli Antakya İlçesi Odabaşı/Odabaşı Mah. 30 cilt 2883 sayfa 1553 ada 8 parselde kayıtlı 709,61m2 yüzölçümlü 2.kat 5 nolu bağımsız bölümdeki 1000/8000 arsa paylı tam hisseli daire nitelikli taşınmazdır.
Özellikleri : Bölge sosyo ekonomik açıdan alt ve orta düzeyi grubuna hitap eden yerleşim bölgesi olarak gelişmiştir. Planlı yapılaşmaya sahip olan bölgenin (yol, su, elektrik, kanalizasyon) altyapısı tamamlanmıştır. Taşınmazın bulunduğu bina III/A yapı sınıfında, ayrık nizamda zemin kat ve 3 normal kat olmak üzere 4 katlı olarak inşa edilmiştir. Bila onay tarihli kat irtifakı projesine göre binanın zemin katında bina girişi, 2 adet daire, normal katlarda her katta 2'şer adet daire olmak üzere toplamda 8 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın dış cephesi ince sıva üzeri plastik boyalı olup giriş kapısı camlı demir doğramalı, bina girişi ve merdivenler mermerdir. Binada asansör bulunmamaktadır. 5 Nolu Bağımsız Bölüm Özellikleri: Değerleme konusu ikinci kat 5 bağımsız bölüm nolu daire nitelikli taşınmaz, zemin kattan sağlanan bina girişine göre sağ cephede yer alan güneybatı-kuzeydoğu cepheli dairedir. Mahallinde yapılan incelemede net alanı 87 m2 brüt alanı ise 125 m2 sahip olupantre, hol, salon, 3 oda, mutfak, wc, banyo ve 2 balkon hacminden oluşmaktadır. Dairenin dış kapısı demir panjurlu ahşap doğramalı, iç kapı doğramaları ahşap ve pencereler PVC'lidir. Taşınmazda hol ve iki oda zeminleri laminat parkeli, geri kalan zeminler seramik, duvarlar ise plastik boyalıdır. Islak zeminler olduğu gibi seramiktir. Mutfakta lamine kaplı mdf dolaplar ve mermerit tezgah bulunmaktadır. Taşınmazda ısıtma soba ile sağlanmaktadır.
Adresi : Odabaşı Mah. İlkevler-4 Sk. C-7 Blok Kat:2 Daire:5 Antakya / HATAY
İmar Durumu : Antakya Belediye Başkanlığının 11/06/2019 tarih 7470 sayılı yazısı dosyamızdadır.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 15/04/2020 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 13/05/2020 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/524 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR