HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hatay Antakya'da 190,00 m² inşaat alanlı arsa icradan satılıktır

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01186751
Şehir : Hatay / Antakya
Semt-Mahalle : HASANLI MAH. / HARAPARASI
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

HATAY ZAFER 10.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/20190 Esas
Muhammen Bedeli
:
228,908 TL
Birinci Satış Günü
:
11.08.2020 14:10
İkinci Satış Günü
:
08.09.2020 14:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ
2019/20190 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Hatay İli, Antakya İlçesi, Hasanlı Mahallesi, Şeyh Musa Mevkii, 140 Ada, 7 Parselde kayıtlı, 399,74m² Yüzölçümlü, Tam Hisseli'Arsa' Nitelikli Taşınmaz Satışa Konu Edilecektir.
Ana Gayrimenkul Özellikleri: Söz konusu parsel Hatay İli Antakya İlçesi Akçaova (Hasanlı) mahallesi yerleşim sınırları içerisinde yer almaktadır. Taşınmaz tapu kaydına göre Arsa vasfıyla kayıtlıdır. Parsel geometrik olarak dörtgen şeklindedir. 7 metrelik imar yoluna cephelidir. Söz konusu parsel yol kotu altında vetopografik olarak düz bir yapıya sahiptir. Taşınmazın üzerinde 1 adet yapı bulunmaktadır. Yapı özellikleri aşağıdaki gibidir;
Yapı : Parsel üzerinde yer alan yapı taban oturumu 90,00 m² olup zemin ve 1 normal kattan oluşmaktadır. Betonarme karkas yapı tarzında inşa edilen yapı toplam 190,00 m² inşaat alanına sahiptir. Dış cephesi ince sıva üzeri plastik boyalı olan bu yapının çatısı ahşap oturtmalı kiremitlidir. Taşınmazın alt ve üst katı mesken amacıyla kullanılmaktadır. Yapı efektif olarak 20-25 yaş aralığında olduğu kanaati hasıl olmuştur.
Adresi : Akçaova (Hasanlı) Mah. Esertepe Sokak No:67 Antakya - HATAY
İmar Durumu : Antakya Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 24.09.2019 tarih ve 16072 sayılı yazısı ve eklerine göre; Antakya İlçesinin Akçaova(Hasanlı) Mahallesinde bulunan 140 ada 7 parsel numaralı parsel Uygulama İmar Planı içerisinde ayrık nizam iki katlı konut alanında kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 228.908,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 11/08/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 08/09/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/20190 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR