ALTINÖZÜ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hatay Altınözü'nde 2+1 daire icradan satılıktır

ALTINÖZÜ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01028108
Şehir : Hatay / Altınözü
Semt-Mahalle : FATİKLİ MAH. / ALTINÖZÜ
Oda Sayısı : 2+1
: 94
Yayınlandığı Gazeteler

ALTINÖZÜ HABER 22.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.09.2019 11:45
İkinci Satış Günü
:
02.10.2019 11:45
Satış Yeri
:
Fatikli Mah. Adliye Sk No:1 Altınözü/Hatay

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALTINÖZÜ
İCRA DAİRESİ
2019/2 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay ili Altınözü ilçesi Fatikli Mah. 117 Ada 64 Parsel C 2. Bodrum Kat 1 Nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmazın satışına karar verilmiştir. Taşınmazın bilirkişi raporunda; Ana taşınmazın cephesinin tamamlandığı ve boyalı olduğu, girişi koridoru ve merdivenlerinin seramik kaplı olduğu, Asansörlü ve apartmanda keşif tarihi itibariyle oturulmadığı, apartman girişine göre bodrum katta yer aldığı, fiili durumda (2+1) 1 salon 2 oda, 1 mutfak, 1 banyo 1 WC, antre holden oluştuğu, Alanı net yaklaşık 94 m² olduğu, daire kapısının çelik, iç kapıların ahşap panel, pencereler PVC doğrama, yerler seramik, banyo ve WC yerleri seramik, duvarları fayans kaplı olduğu, salonun tabanının parke olarak düşünüldüğü fakat keşif tarihi itibariyle parke döşenmediği, duvarların plastik boyalı, tavanlar kartonpiyerli ve boyalı, Mutfak dolapları MDF , tezgahı suni mermer olduğu, banyoda duşakabin montajı yapıldığı fakat vitrifiye montajı yapılmadığı, dairede kalorifer tesisatı bulunduğu, peteklerin monte edilmediği, duvarlarda rutubet görüldüğü, dairede oturulmadığı belirtilmiştir.
Yüzölçümü : 11.114,80 m2
Arsa Payı : 128/11200
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 02/09/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 02/10/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : Fatikli Mah. Adliye Sk No:1 Altınözü/Hatay
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR