ELMADAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hasanoğlan-İstasyon Mahallesi'nde 113 m² daire icradan satılıktır

ELMADAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941959
Şehir : Ankara / Elmadağ
Semt-Mahalle : İSTASYON MAH. / HASANOĞLAN
Oda Sayısı : 3+1
: 113
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

24 SAAT 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/293 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
153,242 TL
Birinci Satış Günü
:
02.04.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
29.05.2019 10:30
Satış Yeri
:
Elmadağ Hükümet Konağı içerisi toplantı salonu Elmadağ/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ELMADAĞ
İCRA DAİRESİ
2018/293 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Ankara İl, Elmadağ İlçe, 221 Ada, 17 Parsel, HASANOĞLAN-İSTASYON Mahalle/Köy, 8 Nolu Bağımsız Bölüm; söz konusu taşınmaz Hasanoğlan İstasyon Mah. sınırları içerisinde bulunmakta olup,imar parselidir. A blok 2. kat 8 nolu bağımsız bölüm daire; 113 m², 3 B sınıfı, olup 55/2051 arsa paylıdır. Salon 3 oda, mutfak, banyo, wc, ve 1 balkondan oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik, iç kapılar panel, pencereler pvc'dir. Salon ve odalar; zemin laminant parke, duvarlar alçı üstü yağlı boya, tavanlar ise sıva üstü plastik badana, mutfak; zemini seramik, duvarlar fayans kaplama, tavan sıva üstü plastik badana, mutfak dolabı ve tezgahı mevcuttur. Banyo/wc; zemini seramik, duvarlar tavana kadar fayan, tavanlar sıva üstü plastik badanadır. Dairenin bulunduğu bina asansörlü ve doğalgaz kaloriferli olduğu bilirkişi raporuyla tespit edilmiştir.
Adresi : Bahçelievler Mah. Menderes Bulvarı Huzur Apt. No: 110/8 Elmadağ / ANKARA
Yüzölçümü : 113 m²
Arsa Payı : 55/2051
İmar Durumu : Yok, İnşaat tarzı Elmadağ Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün yazısına göre parselin "konut altı ticaret alanı" olarak ayrıldığı, ayrık nizam 5 kat olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 153.242,20 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 02/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 29/05/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Elmadağ Hükümet Konağı içerisi toplantı salonu Elmadağ/ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/293 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR