MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Halitpaşa'da daireler icradan satılıktır (Çoklu satış)

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00731042
Şehir : Bursa / Mudanya
Semt-Mahalle : HALİTPAŞA MAH. / MUDANYA
: 92
Oda Sayısı : 2+1
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 05.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1164 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
275000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.03.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
09.04.2018 10:00
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:8)-

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
MUDANYA
İCRA DAİRESİ
2017/1164 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İli, Mudanya İlçesi, Halitpaşa Mahallesi, Değirmendere Mevkii, 1229 ada, 2 parselde 1.946,45 m2 arsa üzerine kat irtifakı tesis edilmiş A Blok binada 3/192 arsa paylı, 1. bodrum kat, 23 nolu bağımsız bölüm mesken olarak tamamının, borçlu adına kayıtlı olduğu belirlenmiştir.
Özellikleri : Bursa İli, Mudanya İlçesi, Halitpaşa Mahallesi, Dikyamaç Caddesinin devamında, Yamaç Sokak üzerindeki 2 bloklu sitedir. Dava konusu daire, sitenin girişe göre sağ tarafta bulunan A blok üzerinde, bloğun cümle girişinin sağ tarafında (tapu kaydında 1. bodrum kat yazmasına rağmen giriş katında) bulunan 23 nolu dairedir. Dava konusu taşınmazın üzerinde bulunduğu bina, 2 adet bodrum + zemin + 4 normal + çat katlı betonarme karkas tarzda inşa edilmiştir. Dış cephesi sıvalı ve badanalıdır. Binanın merdiven ve sahanlıkları mermer kaplıdır. Binanın asansör kapıları vardır. Giriş cümle kapısı takılmamıştır. Çevre ve istinat duvarları, giriş bekçi binası, çatısı haricinde yapılmış, yüzme havuzu ve çevre tanzimi yapılmamıştır. Buraları kaba inşat tarzındadır. Binanın yeni yapılmış olduğu ve dava konusu dairenin hiç kullanılmamış olduğu belirlenmiştir. Kapalı garajı vardır. Davaya konu daire, fiili olarak, zemin kattaki dairedir. Davaya konu daire girişte antre, salon, 3 oda, mutfak, banyo ve tuvaletten ibaret olup, yaklaşık 92 m2 brüt alana sahiptir. Antre, salon, odaların ve mutfağın zemini ahşap laminat parke kaplıdır. Banyo ve tuvaletin zemini ile banyo ve tuvaletin duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Duvarları alçı sıvalı ve boyalıdır. Giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları ahşap Amerikan tarzda, pencere doğramaları plastiktir. Tavanlarda kartonpiyer yapılmıştır. Projeden farklı olarak, mutfak girişin solundaki odaya yapılmış, mutfak ise oda olarak yapılmıştır. Mutfakta tezgah, altında ve üstünde mutfak dolapları yer almaktadır. Eviyesi ve bataryası takılmamıştır. Banyo ve tuvalette, vitrifiye ürünler, bataryalar ve musluklar takılmamıştır. Kalorifer petekleri ve kombisi takılmamıştır. Kapı eşikleri yapılmamıştır. Banyo ve tuvalet tavan kaplaması yapılmamıştır. Elektrik, su ve kalorifer tesisatı (kalorifer petekleri, elektrik priz ve düğmeleri hariç) mevcut olup, dairenin henüz kullanılmamış olduğu, elektrik, su ve doğalgaz aboneliği yapılmadığı ve kombinin takılmadığı görülmüştür.
İmar Durumu : Mudanya Belediye Başkanlığı WEB sitesindeki E-İmar interaktif imar durumu belgesinde, dava konusu taşınmazın 1/1000 Ölçekli Mudanya İmar Planında ayrık nizam, ön bahçe mesafesi 5 m, yan bahçe mesafesi 3 m, TAKS:0.30, KAKS (Emsal):1.50, 1-1:15.50 olan, konut alanında kaldığı görülmüştür.
Kıymeti : 275.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 12/03/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 09/04/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:8)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İli, Mudanya İlçesi, Halitpaşa Mahallesi, Değirmendere Mevkii, 1229 ada, 2 parselde 1.946,45 m2 arsa üzerine kat irtifakı tesis edilmiş A Blok binada 5/192 arsa paylı, zemin kat, 2 nolu bağımsız bölüm mesken olarak tamamının, borçlu adına kayıtlı olduğu belirlenmiştir.
Özellikleri : Bursa İli, Mudanya İlçesi, Halitpaşa Mahallesi, Dikyamaç Caddesinin devamında, Yamaç Sokak üzerindeki 2 bloklu sitedir. Dava konusu daire, sitenin girişe göre sağ tarafta bulunan A blok üzerinde, bloğun merdiven çıkışında sol tarafta, fiili olarak zemine göre 1. katta bulunan, 2 nolu dairedir. Dava konusu taşınmazın üzerinde bulunduğu bina, 2 adet bodrum + zemin + 4 normal + çat katlı betonarme karkas tarzda inşa edilmiştir. Dış cephesi sıvalı ve badanalıdır. Binanın merdiven ve sahanlıkları mermer kaplıdır. Binanın asansör kapıları vardır. Giriş cümle kapısı takılmamıştır. Çevre ve istinat duvarları, giriş bekçi binası, çatısı haricinde yapılmış, yüzme havuzu ve çevre tanzimi yapılmamıştır. Buraları kaba inşat tarzındadır. Binanın yeni yapılmış olduğu ve dava konusu dairenin hiç kullanılmamış olduğu belirlenmiştir. Kapalı garajı vardır. Davaya konu daire, fiili olarak, zeminin (girişin) hemen üzerinde bulunan kattaki dairedir. Davaya konu daire girişte antre, salon, 3 oda, mutfak, banyo, tuvalet ve balkondan ibaret olup, yaklaşık 118 m2 brüt alana sahiptir. Antre, salon, odaların ve mutfağın zemini ahşap laminat parke kaplıdır. Banyo, tuvalet ve balkonun zemini ile banyo ve tuvaletin duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Duvarları alçı sıvalı ve boyalıdır. Giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları ahşap Amerikan tarzda, pencere doğramaları plastiktir. Tavanlarda kartonpiyer yapılmıştır. Projeden farklı olarak, mutfak girişin sağındaki odaya yapılmış, mutfak ise oda olarak yapılmıştır. Mutfakta tezgah, altında ve üstünde mutfak dolapları yer almaktadır. Eviyesi ve bataryası takılmamıştır. Banyo ve tuvalette, vitrifiye ürünler, bataryalar ve musluklar takılmamıştır. Kalorifer petekleri ve kombisi takılmamıştır. Kapı eşikleri yapılmamıştır. Banyo ve tuvalet tavan kaplaması yapılmamıştır. Elektrik, su ve kalorifer tesisatı (kalorifer petekleri, elektrik priz ve düğmeleri hariç) mevcut olup, dairenin henüz kullanılmamış olduğu, elektrik, su ve doğalgaz aboneliği yapılmadığı ve kombinin takılmadığı görülmüştür.
İmar Durumu : Mudanya Belediye Başkanlığı WEB sitesindeki E-İmar interaktif imar durumu belgesinde, dava konusu taşınmazın 1/1000 Ölçekli Mudanya İmar Planında ayrık nizam, ön bahçe mesafesi 5 m, yan bahçe mesafesi 3 m, TAKS:0.30, KAKS (Emsal):1.50, H:15.50 olan, konut alanında kaldığı görülmüştür.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasinda
1. Satış Günü : 12/03/2018 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 09/04/2018 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:8)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İli, Mudanya İlçesi, Halitpaşa Mahallesi, Değirmendere Mevkii, 1229 ada, 2 parselde 1.946,45 m2 arsa üzerine kat irtifakı tesis edilmiş A Blok binada 5/192 arsa paylı, 1. kat, 8 nolu bağımsız bölüm mesken olarak tamamının, borçlu adına kayıtlı olduğu belirlenmiştir.
Özellkleri : Bursa İli, Mudanya İlçesi, Halitpaşa Mahallesi, Dikyamaç Caddesinin devamında, Yamaç Sokak üzerindeki 2 bloklu sitedir. Dava konusu daire, sitenin girişe göre sağ tarafta bulunan A blok üzerinde, bloğun merdiven çıkış sahanlığının karşı sol tarafta, fiili olarak zemine göre 2. katta bulunan, 8 nolu dairedir. Dava konusu taşınmazın üzerinde bulunduğu bina, 2 adet bodrum + zemin + 4 normal + çat katlı betonarme karkas tarzda inşa edilmiştir. Dış cephesi sıvalı ve badanalıdır. Binanın merdiven ve sahanlıkları mermer kaplıdır. Binanın asansör kapıları vardır. Giriş cümle kapısı takılmamıştır. Çevre ve istinat duvarları, giriş bekçi binası, çatısı haricinde yapılmış, yüzme havuzu ve çevre tanzimi yapılmamıştır. Buraları kaba inşat tarzındadır. Binanın yeni yapılmış olduğu ve dava konusu dairenin hiç kullanılmamış olduğu belirlenmiştir. Kapalı garajı vardır. Davaya konu daire, fiili olarak, zeminin (girişin) üzerinde bulunan 2. kattaki dairedir. Davaya konu daire girişte antre, salon, 2 oda, mutfak, ortak banyo-tuvalet ve balkondan ibaret olup, yaklaşık 83 m2 brüt alana sahiptir. Antre, salon, odaların ve mutfağın zemini ahşap laminat parke kaplıdır. Ortak banyo-tuvalet ve balkonun zemini ile ortak banyo-tuvaletin duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Duvarları alçı sıvalı ve boyalıdır. Giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları ahşap Amerikan tarzda, pencere doğramaları plastiktir. Tavanlarda kartonpiyer yapılmıştır. Mutfakta tezgah, altında ve üstünde mutfak dolapları yer almaktadır. Eviyesi ve bataryası takılmamıştır. Ortak banyo-tuvalette, klozet, dolaplı lavabo, lavabo ve banyo bataryası ve musluklar takılmıştır. Kalorifer petekleri ve kombisi takılmamıştır. Kapı eşikleri yapılmamıştır. Banyo ve tuvalet tavan kaplaması yapılmamıştır. Elektrik, su ve kalorifer tesisatı (kalorifer petekleri, elektrik priz ve düğmeleri hariç) mevcut olup, dairenin henüz kullanılmamış olduğu, elektrik, su ve doğalgaz aboneliği yapılmadığı ve kombinin takılmadığı görülmüştür.
Salon, odalar ve balkonundan, denizi görmektedir.
İmar Durumu : Mudanya Belediye Başkanlığı WEB sitesindeki E-İmar interaktif imar durumu belgesinde, dava konusu taşınmazın 1/1000 Ölçekli Mudanya İmar Planında ayrık nizam, ön bahçe mesafesi 5 m, yan bahçe mesafesi 3 m, TAKS:0.30, KAKS (Emsal):1.50, H:15.50 olan, konut alanında kaldığı görülmüştür.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasinda
1. Satış Günü : 12/03/2018 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 09/04/2018 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:8)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- İİK 127. Maddesi gereğince, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü uyarınca gazete ilanının/elekronik ortamda yapılan satış ilanın ilgililere tebligat mahiyetindedir. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1164 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/01/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR